Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem silikon? UVB? substrát?

Zdravím všechny chovatele vyrábím terárium pro druhého chameleona (jemeňáka) a mám několik otázek:
1)jaký silikon použít na lepení pantů a madla na sklo? úplně běžnej? akvaristický? univerzál? montážní? 100%silikon? něbo já nevim ještě jaký jsou druhy kkterý z nich použít??
2) dá se použít jako zdroj celo spektrálního světla, tepla i UVB výbojka Solar Glo 125W?
3) "nejvhodnější" substrát na dno tera? v prvním teráriu mám lignocel a jsem docela znepokojen jeho častým požíráním když jsem zjistil jaký to muže mít následky :-(, uvažují o rašelina+písek - je to vhodné? popřípadě jaký jiný je ideální???

Díky moc všem za odpovědi moc mi pomužete :-)

Promiň, že neodpovídám na tvůj dotaz, ale chtěla bych se ostatních zeptat, na jakou vzdálenost bude působit zářivka. Mám 13W a někde čtu, že dosáhne 50cm a někde že jen 30cm. Mám jemeňáka a má málo vápníku, chci ho zachránit a tak nevím, jestli tam mám tu zářivku správně. Předem díky za odpovědi.

"Pisou" - kdo, vyrobce? Na krabicce? K tomu bych doporucil scenku z cerveneho trpaslika s Krytonem - "Pane, vy mi lžetéééé!!!!" :!:

"Oni pisou" = snuska polopravd a i vylozenych lzi, od procent UV-B po vylozene vymyslene grafy spektra. Realita viz clanek o mereni UV-B tudlec na teraporadne. Jinak u 13W 10.0 Reptiglo bych bral ze ma nejaky smysl do tech 10-15cm , vic ne. Nezatracoval bych ale jak ponekteri - je to fakt dobre do odchoven ktere by cokoliv silnejsiho prehrivalo.

zdar:-D nugg-takže já používám na panty apod.bud stavební silikon nebo montážní.
A.d.substrátu se vyjdřovat nebudu,protože každý má své nej.a to si pravděpodobně bude obhajovat.
Chamíka určitě nebude pálit když se cylindr zabalí do pletiva jakéhokoliv,aby tam opravdu nemohl zalést.
osvětlení-:-Dtuto bude sranda.Začnu asi tak,že devět z deseti teraristů ti potvrdí,že Repti glo 10,0 je klump(to je ten správný výraz)nejhrubšího zrna ajsou to vyhozené peníze.Avšak máme tu štiku v rybníce;-)70w,pro chamíka bude stačit osvit cca6hodin denně,úbytek po ročním provozu na UV je tuším někde okolo 20procent takže je použitelná při zvýšení délky osvitu 3roky.Je sice trochu nákladnější,ale určitě se to vyplatí8-) aje to Mega Ray 70w Metal H. pošuk