Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křeček

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám už kolem 8 měsíců křečka. Celou dobu byl hrozně aktivní, přímo akrobat. Teď ale v posledním týdnu se mi zdá, že ztratil na váze a už nedokáže to co dříve - dělá mu problémy rychle vylézt nahoru do patra v kleci, je neohrabanější. Ted uz ani nevytahuje uši jako dřív. Nevíte, co by s ním mohlo být?

Asi stárne, pokud si ho nekoupila jako čerstvě odstaveného ´, tak je to možné. Křečci se dožívají 2 až 4 roky. Výjimečně více. Samozřejmě to může být i důsledek nějaké chovatelské chyby, například ve výživě. Ale nejspíš už půjde o starší zvířátko.