Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fundované odpovědi - nápad

Zdravím všechny,
I když věkově patřím mezi starší teraristy,rád Teraporadnu navštěvuji.Zajímají mě nejvíc odpovědi na různé otázky,týkající se chovu.Ale odpovědi mají různou kvalitu,od velice profesionálních od zkušených chovatelů až po nesmysly od lidí,kteří by sice rádi pomohli,ale o daném tématu ví velmi málo.
Napadlo mě,jestli by někteří chovatelé,kteří již mnoha chovatelům pomohli a jsou ve svém oboru profíci nemohli být označeni u své přezdívky nějakým emblémem,např.korunkou,nebo něčím jiným,aby každého na první pohled praštilo do očí,že odpověď bude pravděpodobně fundovaná.
Sám bych navrhoval na takové označení Krokodýla,Anakondu,pana Jetmara,ale i další,o kterých víte vy.Muselo by se to ovšem nějak dotáhnout,je to zatím jen nápad.a prosím nekamenovat.
Vašek Chadima, Moreliabredli

Dobrý deň, no ono by to nemusela byť žiadna automatika. Ľudia, ktorí toto fórum čítajú, by určite dokázali vymenovať 5 nickov určených na preradenie do vyššej kategórie. A keby sa toto periodicky opakovalo 1-2x do roka, bol by systém, verím, vyhovujúci.
Na druhej strane - aj bez nejakých hviezdičiek alebo nejakého podobného hodnotiaceho systému, každý pozná nicky svojich "favoritov" :-).
Pekný deň

Niekedy sa hľadajú riešenia "ťažkého kalibru" na jednoduché veci iba kvôli možnosti zneužitia hŕstkou jednotlivcov. Pokiaľ systém na 90% funguje správne, tak osobne ja kľudne prežijem, že zopár ľudí bude mať "hviezdičky" neoprávnene, ak by zavedenie veľkého systému bolo zložité alebo nemožné.

Každý je fundovaný v něčem jiném. Když jsem tu byla nováček, tak je fakt, že jsem nevěděla, kdo se v čem vyzná. Myslím ale, že se každý ve svém zájmovém oboru zorientuje velice rychle, komu v odpovědích věřit a komu ne. Samozřejmě, že bych dokázala jmenovat 5 lidí, o kterých si myslím, že jsou fakt dobří, ale bodování nepokládam za nutnost.

Myslím ale, že se každý ve svém zájmovém oboru zorientuje velice rychle

zde by se hodilo napsat spíš že "každý průměrně inteligentní člověk si z odpovědí dovede vybrat rozumné části co se pro něj hodí" ŽEL KDYŽ SI OBČAS ČLOVĚK PROČÍTÁ NĚKTRÉRÉ DISKUSE, ZJIŠŤUJE ŽE NE VŠICHNI JEDINCI TRPÍ INTELIGENCÍ.

Já myslím, že nejsprávnější by bylo, aby byli označeni moderátoři, tam je jakási pravděpodobnost rozumné rady, v další řadě by moderátoři mohli po domluvě mezi sebou označit další zkušené radily. Tak si myslím by bylo předejito nějakému kamarádíčkování a připisování kladných bodů od neznámých vojínů. U moderátorů bych doporučil, aby pro museli být všichni (nebo nějaká velká většina, já jsem pro 100% většinu), většina se nás tady objevuje pravidelně, takže myslím, že by to nebyl problém, přeci nemusí být každý označený během jednoho dne. Mohlo by to být i odstupňováno podle zkušenosti a kvality radících (např. 1-3 hvězdičky a pod.).

Tak si myslím by bylo předejito nějakému kamarádíčkování

Ha, ha, ha :-D.
Když je člověk moderátor tak je záruka toho že je panbůh? :-) Jsem pro ať je moderátor označen ať každý ví kdo je zde mod. Ale nějáký přidělování hvězdiček podle toho jak na tom kdo je...mi přijde docela podivný. Páč mně se může zdát že je někdo zralej na generála a po domluvě moderátoru z něj bude řadovej voják - jen příklad. Takže aby o hodnocení rozhodovali moderátoři mi přijde stejný jako by se o tom rozhodovalo veřejně formou nějákýho hlasování.

Cheert:

Když je člověk moderátor tak je záruka toho že je panbůh?

mně se může zdát že je někdo zralej na generála a po domluvě moderátoru z něj bude řadovej voják - jen příklad

Na to se nikdo nepasoval, ale jako lidé, kteří mají určitou snahu to tu udržet kvalitní určitě nebudou horší než veřejné hlasování. A protože tak nějak znám většinu modů, tak bych řekl, že jsou zárukou dostatečné poctivosti. Proto bych byl pro, aby to musela odsouhlasit většina (nejlépe všichni a není nás zas tak málo, aby to mělo nějakou výpovědní hodnotu), aby se nemohlo pár z nich domluvit, prostě to musí být co nejvíc fér. A pokud by byli všichni pro, aby se někomu neudělil nebo odebral jeho post, tak by asi musel být celkem zjevný důvod, aby nasr... všechny moderátory a pak bych to viděl jako odůvodněné. Pochop, že my opravdu nemáme žádný prospěch z toho, když někoho budem shazovat, naopak chcem, aby byly brány na zřetel hlavně rady těch "zkušenějších" a člověk který tu je nový by měl lepší přehled koho brát vážněji a koho ne.

Takže aby o hodnocení rozhodovali moderátoři mi přijde stejný jako by se o tom rozhodovalo veřejně formou nějákýho hlasování.

Viz výše, "rada starších" mi přijde mnohem lepší než veřejné hlasování (výš jaký procento blbů je mezi námi všemi???), vidím to na volbách do parlamentu... Já si nemyslím, že by měl o něčem takovém rozhodovat stejným dílem např. Vosisák (jen příklad) a třeba VH, to jistě cítíš ten nepoměr. Moderátoři by měli mít v podobných rozhodnutích hlavní slovo a nějakou váhu oproti komukoliv z "řadových návštěvníků". Jinak se na to můžem rovnou vysr... a může si tady každý mazat, banovat a zamykat, koho a co chce, když teda podle tebe je to veřejně lepší. A bude to tu vypadat jako na nemoderované ifauně...

zdar,

Mohlo by to být i odstupňováno podle zkušenosti a kvality radících (např. 1-3 hvězdičky a pod.).

S tým by som nesúhlasil,proste bud je skusený ,alebo nie je.
Ináč dá sa vycítit,kt.odpoved je fundovaná a čo si dotyčný radca proste len šikovnejšie vygoogloval.
Osobne by to mali byt okrem spomínaných mien ludia ako Navay,Kerejoo,Martin /z Ostravy/-hodne pohotové odpovede na ktoromkolvek fore ohladom Gekonov,a ked už sa tak pchám do p.dele tak samo Pošuk-aj ked mu nekedy nerozumiem.Určite je tu takýchto viac,ale to ma teraz momentálne napadlo.

Tak 1-3 hvězdičky byl jen příklad do diskuze, samozřejmě by to mohlo být jen 0 a + (někteří by si teda zasloužili místo 0 spíš - :-), ty by na tom vlastně vydělali:-)) nebo já nevím uživatel a superuživatel atd. Ovšem pokud by byli jen normál a zkušení, tak by síto bylo asi o dost jemnější, protože to označení "zkušený" by v tomhle případě mělo mít nějakou váhu. Zatímco při více stupních si umím představit, že by bylo dost *, o něco míň ** a jen pár *** a samozřejmě mod:-D.

Mě ještě napadl jeden způsob a ten si myslím by byl spravedlivější. A to ten, že by se klasicky mohli mezi registrovanými udělovat kladný a záporný body, kdo by měl víc kladných, tak by automaticky měl třeba pro názornost tu hvězdičku, nevýhoda toho by byla, že by to u některých jedinců hrozně lítalo, jeden den hvězdička, druhý ne nebo třeba i v rámci jednoho vlákna. To by se ale nedalo nic dělat, ti "oblíbenější" by s tím neměli problém, ale na druhou stranu by někdo řekněme "vostřejší" mohl snadno upadnout v nemilost většiny a hvězdičku by prostě neměl a neměl i přesto, že by si jí odborností zasloužil. Proto by existovala další inštance. Moderátoři by mohli jednohvězdičkového povýšit na dvojhvězdičkového, který by byl už mimo dosah kladných a záporných bodů (logicky) a jen moderátoři by ho mohli zas degradovat na jednohvězdičkového (spíš předpokládám za nevhodné chování než za nějaké nesmysly), který by opět podléhal vrtochům popularity veřejnosti.
To mi připadá celkem schůdné i pro "jednooborové specialisty":-)

Já bych místo rozdělovaní hvězdiček a podobných kravin (prosím absolutně bez urážky) mnohem více zpřísnil pravidla fóra a hlavně jejich dodržování. Modi by mohli být více nekompromisní, míň varovat a více jednat - bez pardonu, bez slitování, prostě "stone cold" :-). Tím nechci modům radit, jak co mají dělat, to v žádným případě (taky bych mohl bejt mezi prvníma s banánem :-)), hlavně vím, že usměrňovat diskutující, zároveň zachovávat svobodu projevu názoru a vlastní objektivitu musí bejt někdy hrozně těžký. Jen píšu jak to vidím já.
A pokud by se už nějaký takový systém zavedl, nechal bych to určitě plnně v moci modů, co psal Cheert má rozhodně hlavu a patu, ale s tím veřejným hlasováním by to byla tragedie Čerte, přesně z důvodů popsaných krokoušem -

víš jaký procento blbů je mezi námi všemi???

.

Jinak když jsem semka před těma 2-3 rokama přišel poprvý já, tak jsem vzal popořadě od první stránky skro všechny příspěvky a hned jsem měl jasno v tom, kdo je kdo...;-) jenže teď už to nejde, je strašně moc příspěvku a komu by se taky chtělo hrabat v tom hnoji, že!?

Také jsem toho tady načetl mraky, ale takovéto zpřísnění by znamenalo jen to, že se poradna stane jen "nudnou" diskuzí na dané téma. Někteří lidé se prostě chodí rádi a rádi čtou příspěvky a přispívají. I když se mnohdy jedné o OT ... Pokud by to tu bylo takto přísné, tak nemá cenu sem chodit. OT by byly zamikány, dokola se opakující vlákna by byla zamikána, takže co bychom tu dělali? To pak vždy admini můžou jen hodit odkaz na vlákno kde se tu už probíralo a lock ... Fakt zábava. Jediný co tu zbude bude "pochlubte se" ... a to by bylo sakra málo...
Právě že ty dohady a diskuze jsou to nej ... (samo že ne všechny) ;-)

třeba bychom se tu mj. naučili, že zamykat se píše s tvrdým Y ! :)) (nic proti tobě Mates)

OT by byly zamikány, dokola se opakující vlákna by byla zamikána

Ano, já bych to přivítal s otevřenou náručí... na OT se vždy může založit vlákno v kategorii "pokec" kam si může každej psát co chce a zamykání stále se opakujících vláken už mělo být podle mě dávno standardem - ovšem pouze za předpokladu, že existují vlákna, která popisují problém dostatečně a správně, na než se dá třeba odkázat.

To pak vždy admini můžou jen hodit odkaz na vlákno kde se tu už probíralo a lock

Ne, admini by to měli zamčít s tím, ať si to dotazující najde sám, žádný házení odkazů. Admini ani modi nejsou naši rodiče, aby nás pořád vodili za ručičku ;-)

Fakt zábava

Já například mám větší zájem se tomto fóru vzdělávat od zkušenějších pardů, na určité úrovni, než si jen volně pokecat a bavit se. Na druhou stranu dokážu pochopit beznaděj začátečníka, kterému zmodrala (zakalila se) užovka a to, že potřebuje znát odpověď nejlépe do 30s... a sám kolikrát zabřednu do OT, no a nakonec i rád pokecám, žejo. :-D
Jak říkám no, je to strašně těžký a já sám bych to určitě nedokázal vymyslet tak, aby to fungovalo.

Toto je velmi těžké určit. Myslim si že se jen v ČR chová tolik zvířat že neni možné tu dát někomu hvězdičku brát ho jako odborníka na želvy, gekony, hroznýšovité atd. Zrovna tak neni možné brát jen proto že je někdo moderátor jako odborníka. Ve vší úctě nemyslim si že někteří moderátoři zde jsou zrovna velcí znalci naopak někteří ano. Myslim si že by to ale šlo udělat nějakou značku lidem kteří se specializují na určité odvětví. Já si totiž ani trochu nemyslim že může jeden člověk rozumět všemu. Když to vezmu jenom podle sebe tak dělám do hroznýšů plus pár druhů korálovek a jeden druh ještěrů a želv. Ovšem co se týče například gekonů leguánů a pod. Nevím o nich takřka nic. spoustu jich ani nepoznám a tak si myslim že je to u spousty lidí. Můj názor je ten že by se lidi měli věnovat určitému úzkému okruhu druhů třeba i vě větším množství ,ale nemít od všeho něco a dohromady něvědět o ničem nic. Jenom když sleduji ifaunu. Spousta lidí shání několik měsíců určitý druh a jak ho sežene za pár měsíců prodává a tak to jde pořát do kola....

Takže závěrem myslim že jedna hvězdička nemůže z jednoho člověka udělat odborníka na vše...

To MadMike - dve veci. Ja tady jsem modem od zacatku a bananu jsem dal zatim jen par (naposledy Vosisakovy, ktery se s vystrahou vratil). Je to strasne subjektivni - treba Viper jedna bez pardonu a chapu ho :-D, ale casto je to diskutabilni. Uprimne, treba u Vosisakovych vyroku jde casto i o ostatni a jejich formu vajadrovani - my sami si tu delame poradek a tim, ze nekdo reaguje jako blbec a musi dotycneho inteligenci komentovat je valstne na stejne urovni :) Kazdy mame nastavene "BANovani" jinde... Mozna jsme uz ve stavu, kdy si BANovani muzeme dovolit bez pardonu, jenze ...:)

Odbornik - ja sam se, co se plazaku tyce, cejtim jako zacatecnik, rozmnozil jsem toho jen malo, chovam cca 15 let, ale co se tycebezousu, tak v tom si myslim mam trosku navrh (bez skromnosti :-D). Jak tohle chces ocejchovat?

Mě se líbí to, označit mody a odpovědi, kde modi odpovídali, cejchovani nevim nevim :)

VH

Uprimne, treba u Vosisakovych vyroku jde casto i o ostatni a jejich formu vajadrovani - my sami si tu delame poradek a tim, ze nekdo reaguje jako blbec a musi dotycneho inteligenci komentovat je valstne na stejne urovni :)

Naprostej a stoprocentní souhlas! to říkám furt, ignorování je to nejlepší, co se dá v jistých případech udělat. Přihazování polínek do ohně a ještě v tom stejným neomaleným vidláckým stylu je snad i jedna z hlavních věcí, která pak sráží úroveň celé diskuse. Já chápu, že prostě někomu užz bouchnou saze, ale je lepší se i v takových chvílích držet a když už to čék nevydrží, aspoň by tak mohl činit slušně.

Jo, přesně tohle jsem měl na mysli. Mě taky vadí, když je někdo trouba a co s tím? Přeci ho nebudu věřejně pranýřovat - lepší varianta je mu dát buďto rovnou BAN a nebo to zamknout... Jak tu kdosi psal, nemá smysl vysvětlovat, dotyčný to stejně často nepochopí a nebo nechce pochopit. Ještě jednou, stejně jak píše MadMike, úroveň si tu děláme my všichni sami.VH

Ikonky podle zaměření by jistě leccos naznačily, ale stejně nejde udělat každý čeledi vlastní ikonku a povrchní označení např. had/ještěr/želva/pavouk... je celkem k ničemu navíc třeba ikonku pro odborníka na techniku, ekologii (myslím opravdu ekologa, ne zelený mozek:-)) nebo etologii obratlovců si neumím moc představit, u x lidí se přelévá znalost z oboru do oboru a to často hodně daleko od sebe... Taková ikonka má třeba smysl pro označení okruhu zájmu, ale jinak nevím...
Asi se v tom bude muset každý pohrabat sám...