Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon topného kabelu

Dobrý den, jsem začínající a mám půlroční samičku Boa Constrictor Imperator prý 100%hetero albino a dělám ji větší a snad dostačující terárko, 1160x570x560, dřevěný rám a pouze přední skleněné dveře budou šoupací. Mohl by mi někdo poradit jak výkonný topný kabel mám koupit? Chci si udělat kámen. Za reakce předem mnohokrát děkuji...

Záleží na tom, jestli budeš mít kámen řízaný termostatem, nebo jestli pojede pořád a budou ho spínat pouze hodiny. Pokud bude topit pořád doporučuji ho udělat tak, aby jeho povrchová teplota nepřesáhla cca 37 stupňů. Lze to spočítat, záleží na použitém materiálu, mocnosti krycí vrstvi a teplotě okolí. Spíše než ke kameni, bych se klonil k topné desce, když totiž opominu váhu, lze ji snáze spočítat a následně i vyrobit, nebo koupit. A to terárko bude opravdu malé..