Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka sedlatá(Lampropeltis triangulum sinaloae) nejí

Prosím o radu: před třemi dny jsem si pořídila korálovku sedlatou,koupila jsem ji ve zverimexu,kde mi k ní řekli pouze toto: Jedla naposledy 7.12 a možná se asi před2-3dny svlékla. ::)
To bylo jediné co mi řekli a prodali mi pro ni 2malé bílé myšky. Dnes se mi svlékla a když jsem změřila kůži tak měří 105cm,ale stále ještě nic nejedla,myš může kolem ní lítat a ona vůbec nic.:.( A taky se mi asi 4hodiny po svlečení zavrtala pod substrát který má daný na dně terária.To je také u tohoto hada normální? A jak je to s tím temperováním vody ? 4etla jsem ten název v knížce o hadech,ale nic víc tam o tom nepsali. Prosím poraďte mi,jsem začátečník a nerada bych tomu hadovi ublížila.:.(Děkuji

Sinaloiky žijí na polopouštích až pouštích Mexika. Rozhodně nepotřebujou temperovat (vyhřávat) vodu. Daleko víc ocení čistou studenou (ne ledovou, prostě normální) vodu k napití. Korálovky někdy potravu odmítají neboť to není jejich originální potrava. Také mohou odmítat potravu při příliš vysokých (nad 29) a nízkých (pod 20)teplotách. Někteří jedinci se živých myšek přímo bojí (např. po pokousání) a je třeba je znovu navyknout. Začít třeba holaty potkanů nebo ještě bezbrannými myškami před odstavem. Někdy stačí již usmrcenou myš položit před úkryt hada a nechat ji v klidu, třeba i potmě, aby si ji v klidu očuchala a zjistila, že jí neublíží. Jinak sinaloika může přes zimu mít i období klidu, zvlášť při nižších teplotách se u ní může nastartovat a pak taky nemusí přijímat potravu.