Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koralovka sedlata

Před 14 dny jsem si zakoupila 45cm dlouhého mazlička.Prý byla nažraná ale raději jsem ji zkusila dát holátko a nic.Nažrala se až po 10 dnech je to v pořádku když takovej prcek žere tak málo?Sežrala jedno a jednou se vyprázdnila ale chová se jinak je pořád v klidu předtím byla pořád čilá furt lezla a ted jen chrape.Jak často se had svleká

Ono je důležité v jaké je teplotě. Měla by mít možnost lokálního vyhřátí tak na 28 - 29 st. C. Ve zbytku terária stačí okolo 22 - 24 st. C. Ale pozor i na vysoké teploty. Holátko je pro ni zbytečně malé. Zkus už osrstěná myšata nebo křečata nebo holata potkanů. Měla by zbaštit tak 2 ks na jedno na krmení jednou za 5 až 7 dní. Ale není výjimka, že někdy vynechají. Mláďata se svlékají podle krmení a teploty tak po 6 až 10 týdnech. Cca 7 až 10 dní před svlékáním většinou nebaští.

Diky moc za odpovědˇ.Včera jsem si všimla že se mi můj drobeček bude už brzy svlékat.Už se na to moc těším.Ještě sem neměla čest to pozorovat na vlastní očka.S tou teplotou v terárku souhlasím mám to tak.Uvidím jak při dalším krmení tedy zkusím ty myšata.Ale moc ji nevěřím vždytˇmá tak malou hlavičku.A hlavně ona žere od zadu a má stím šilenou práci můžu jí stím když uvidím že jde žrát ze zadu nějak pomoct.Nebo se stím prostě musí poprat sama.Připadá mi nešikovná. Je možné že je klidnější před tím svlékáním?Aby místo svlékání nebledla a neum....?Díky moc za odpovědi

Neboj. Před svlekem vyhledávají úkryt kvůli klidu a vyšší vlhkosti. To žraní od nohou se občas stává, hlavně u mláďat, když baští holata, ale u takové bezbranné kořisti to dělají i větší hadi a ani je kolikrát neškrtí a baští je zaživa. Tou malinkou hlavou se nenech zmást, hadi zvládají polknout několikrát větší kořist než mají velkou hlavu, mají na to takový finty jako uvolnění horní a dolní čelisti od sebe, pružný vazivo a tak... osrstěný myše zvládne.

Dík moc za odpovědˇ.Je fakt že se pořád schovává.To že dokáží otevřít víc než vypadá že je možný to už sem se přesvědčila mám ještě užovku červenou taky 14 dní asi 52cm a ta si dnes tak nádherně zívla,tak vím jak moc to zvládnou ale bojím se aby si nějak neublížila řeknu to jednoduše aby se nějak neucpala velkým soustem.Asi to zní blbě pardon.Může se had snažit 15min.požírat to hole ze zadu jestli ho to nevyčerpá.Mám jí teda nechávat atˇsi dělá co chce hlavně atˇse nají.