Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem můj chameleon je příliš agresivní

Dobrý den,
mám doma od vánoc chamika a když se k němu přiblížím rukou začne se nafukovat, syčet a nakonec mě kousne. Poraďte jak ho zbavit strachu ze mě. A ještě se mi zdá, že je zbarvený do strašně tmavých barev, jen když spí tak je krásně fosforově zelenej. Tepotu má asi 30°, pod žárovkou 35° a v noci 22-24°, vlhkost má 50-60%. Jíst a pít mu chutná a terárko má rozměry 100x80x40 vxšxh. Děkuji za rady

loading...

znalec nejsu ale tak zjisti si ... chamik cim se ma lip tim vic se zabydli a tim vic bude na tebe rvat jelikoz si nenecha do svyho uzemí sahat:) chameleon je teritoalni zvire
kdyby se bal tak spis nebude sycet
z novým prostředí to dle mě nemá co dělat
hold chamík není zvíře na amzlení..ovšem nejsou všichni takovy ale z 5ti co sem měl byl každej agresor :) a co se tíka barev dodej víc zeleně třeba se změní:)

No právě že to znalec je, narozdíl od tebe. Je to zcela a úplně normální, neni to pejsek se kterym se mužeš mazlit. Prostředí mu určitě nevadí, spíš tvá ruka kterou vnímá jako predátora, takže se snaží bránit, nějaké zbavování strachu je blbost. Maximálně si časem a to zdůrazňuji, časem, zvykne na to že do terárka tu ruku dáváš.

já jsem právě hledal a našel jsem na každých stránkách úplně něco jinýho, tak jsem si půjčil nějaké knížky o teraristice a tam byly psaný ještě jiný věci. např tam bylo, že když je spokojenej tak je zelenej a když zhnědne tak je něco v nepořádku. a to jak jsem ti napsal že jsi znalec, tak jsi měl napsat rovnou že si brání svoje teritorium a né takovou odsekávající odpověď

Barvy ovlivní i kvalitní a intenzivní světlo. Teď si neuvědomuju, jestli jste psal, jakého je pohlaví, ze samice zas tak moc barev "nevyždímáš", většinou je spíš jednobarevná (hnědá nebo zelená), akorát když je naštvaná, tak hodí tmavé fleky a když je napářená, tak hýří oranžovými fleky (aby dala najevo samcovi, že už nic nebude:-)). Samec bývá mnohem častěji pestře zbarvený - oranžové nebo žluté pruhy na zeleném podkladu, pokud je ale ve stresu (naštvaný, vystrašený, když je mu zima atd.) tak je tmavý.

Ta Repti glo 2.0 je dosti nedostatečná. Když už teda něco levného, tak aspoň repti glo 5.0 nebo 10.0, popř. ještě nějaký lepší kompakt(Arcadia,Lucky Reptile Compact UV Sun), protože ta 2.0 nevydává téměř žádné UV-B. Co se týče výhřevné žárovky tak 150 W mi přijde hodně na to terárium:-D

Mám stejně velké terárko jako ty...mám tam repti glo 5.0..příště budu volit lepší kompakt dále zářivku a výhřehvnou neodymovou bodovku Sun glo 50W..a teploty sou ok...pod zdrojem kolem 37a uplne dole kolem 21 stupnu....tou 150W by si hodle mého názoru usmažil (je to jen muj nazor)....Druhá věc je jestli ho máš v bytě kde je teplota v pokoji okola 24 stupnu nebo na chodbe kde je 15 stupnu......

Osvětlení,teplota i velikost je v poho ! Chamík je zdravý - brání si své ! Problém bude, že byl pořízen starší než dva měsíce, nebo byl v předešlém terárku sám ! Nejlépe je kupovat chamíky od chovatele,pokud jsou ještě malí a pohromadě. Mám doma už 6-ti měsíční chamíky, stačí projít kolem terárka a derou se ven, položím do něj ruku a mám je všechny v mžiku na sobě ! :-D Tmavé zbarvení znamená, že už bylo dost zábavy a chcou zpět domů do terárka.