Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zelva vylucuje bilou penitou tekutinu

mam zelvu ctyrprstou prvni mesic tak jeste zcela nerozumim zelvimu chovani
chtel bych se otat zda je normalni kdyz zelva pri moceni vylucuje bilou penitou tekutinu, nebo to znaci nejake nachlazeni ci onemocneni
dekuji za odpoved
alois

Mám zkušenosti s chovem dospělé hermanky.. Výkal by měl být čistý, stolice pevná. Občas se stane, že je s močí vyloučeno i "cosi" žlutého či bílého. Dle literatury, kterou jsem četla, se jedná nejspíš o nějaké bakterie navíc, které v trávicím traktu nemají co dělat. Želva se tímto způsobem snaží vyloučit je z těla přirozenou cestou. Klasická léčba u veterináře nebývá příliš úspěšná. Prý prakticky neexistuje způsob, jak z ní ty parazity dostat. Ale já myslím, že se s nimi popere sama. Agia občas venku sežere taky bůh ví co a zvládá to hravě. Neměla bych strach, pokud dobře přijímá potravu a je aktivní.