Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doma se nám objevil motýl, přežije?

Doma se nám ojevil motýl. Teď v zimě. Včera to vypadalo, jako by se učil lítat. Dnes sedí na jednom místě a nehýbe se. Zatím je živý. Možná je to hloupost, do místnosti jsem přinesla alespoň kvetoucí fialky a vodu. Je šance, že přežije? Co pro to můžu udělat? Je pro něj lepší chladnější nebo teplejší místnost?
Předem děkuji, jestli někdo poradí jak zachránit motýla.

14dsc00483nbj

4vdsc00488tj

zdar:-D jejda to je překvápko:-)
je to Inachis io-babočka paví oko
je to těžká "funglovka","neolítaný":-)proto se učil létat:))
ted v zimě???-bohužel,ale ten byl někde v zimě už přichystaný od podzimku.
uřčitě přežije:ale pokud to půjde dal bych ho někam do sklepa do nízkých teplot a až se oteplí vyndal bych ho.
Pokud ta možnost není?:dá se i krmit-stačí roztok cukru,lepší je Glukopur a roztok dát do misky a nezapomenout na molitan apod.aby se neutopil.Pokud by se mu něchtělo papat:-D stačí misku překrýt,třeba květinou z obrázku a udělat ve středu dírku on se chytne a bude papat

Díky! No to bylo překvápko, když v únoru poletuje po ložnici motýl. Na květinách nechce sedět. Chodí pěšky po zeleném koberci. Jdu nachystat papání:-) a dát pryč talíř z vodou, aby se neutopil. No moc se mi nechce chodit krmit motýla do sklepa... tak pokud vyloženě nemusí být v tmavém prostředí, máme v domě něco jako zimní zahradu, kde jsou květiny a velká prosklená okna a je tam teď chladněji a můžu ho mít trochu pod kontrolou:-D a musím ho hlídat před kočkama:-D při kolika stupních ho můžu vypustit?

Jen opravim Posuka - doma jiste neprezije a kremenim mu tu agonii jen prodlouzite... Dejte ho do sklepa, tam ho nebudete muset krmit, protoze bude hybernovat, uplne stejne, jako plazi. Ven ho budete moct pustit tak v pulce brezna a do te doby oprvadu nevydrzi (v domacich podminkach).

VH

Tak ted jsem te nepochopil :)

Zvire je jednoznacne nenaparene, pari se na jare a je to docela zahul, potrebuji hodne letat, aby se jim spustil pohlavni mechanizmus (tzv. uzraji gonady). Pokud neni sklep, tak ji soupnout na pudu nebo jinam do chladna. Treba ted je venku relativne rozume (tady skoro 1 stupen), tak bych se toho nebal - preziji teploty i hluboko pod nulou - ted mam v garazi tri I.i. a vsechna ziji (a to bylo -19). Doma se to zviřátko bude "trapit" a zajde - predevsim na nedostatek vlahy. VH

No a motyl se objevil ted na podzim i u nas v panelakovem byte... Takze v byte neprezije, jo? Bude nestastnej ne-li trpet... Chudak. Jak dlouho motyli ziji? Muze preckat do jara? Mam ho dat na balkon a ponechat svemu osudu? Nebo muzu pro nej neco udelat? :-)

Ahojte!
Aj u mna sa objavila babocka pavooka. Chcem sa spytat, ci je este hibernacia vobec mozna, ked je tak teplo (vonku je denna teplota okolo 6-10 stupnov v komore nebude menej ako 10 stupnov.) Ak ano do coho mozem motyla dat? (do nejakej zavaraninovej flase s privodom vzduchu, skatule?) Kedy ho mam potom vypustit? Nemoze sa stat ze sa preberie sam od seba? (To by asi bolo nebezpecne, pretoze ak si to nevsimnem, nebude tam mat ani stravu ani pristor) Ak by sa uz nedal hibernovat mozem ho vypustit? Les je uz plny snezianok...
Vopred vdaka za radu!

Dobrý den, dnes můj kocour zachytil motýlka v obýváku, myslim ze se vylíhnul z vánočního stromku který jsme včera přinesli. Vše co tu čtu udělám, ale můj motýl je zraněný, kocour po něm chnapnul a trochu mu křídlo poranil, přežije ?