Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dendrobates - odchov mláďat

Dobrý den,
chovám žabky Dendrobates truncatus a podařilo se mi je rozmnožit. Nicméně mám problém, první žabka už metamorfovala a od soboty je na souši bez ocásku, řekla bych, že se ještě dobarvuje. Zatím nežere, zkoušela jsem jí předkládat octomilky, ale vůbec na ně nereaguje. Chtěla bych se zeptat zkušenějších chovatelů, kdy začínají žabky přijímat potravu? Nejsou na ně octomilky příliš veliké? Mám k dispozici ty větší, mám se zkusit poohlédnout po menším druhu nebo je vhodnější předkládat chvostoskoky? Nebo se strachuju zbytečně a žabka se rozkrmí během následujících dnů na větších octomilkách?
Moc děkuji za radu..

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se dají Dendrobates leucomelas rozmnožit přímo v teráriu mám v něm poměrně hodně bromelií takže mají dostatek úžlabin mezi listy kam by mohli kláds. Ještě by mi zajímalo v jakém stáří se tak začínají rozmnožovat (mě začali cca před měsícem zpívat, ale nevím jestli je to znak dospělosti nebo jen určité stádium vývoje)a jak dluho trvá než se z vajíčka vyvine žabka??
Děkuji za rady.

Dobrý den, u dvou pulečků vittatusek na místech, kde by měli vyrazit přední nožky se nafoukly takové vzduchové bublinky. Nadnáší je to a stěžuje pohyblivost ve vodním sloupci. Moc nevím, jak bych to lépe popsal. Jeden již uhynul. Nemáte někdo zkušenost s něčím takovým? Jak proti tomu bojovat? Díky za rady.

to je normální, občas se objeví u žabek nějaký defekt (vývojová vada), to vám potvrdí každý chovatel, ať už jde o to co popisujete, nebo se např. pulec vůbec nevyvine, žabce nedostatečně narostou přední nohy (sirkové nohy), nevyvinou se oči, nebo naopak má žabka více než 4 nohy...

Prevence: pořídit si kvalitní filtr, nejideálněji reverzní osmózu
Léčba: pulce dát do destilované vody ( pokud nemáte osmotickou ), nekrmit a pravidelně vodu měnit ( může to pomoci, ale pulec je již ve vysokém stádiu metamorfózy ) a můžete zkusit do vody přidat i to FMC nebo jiné léčivo pro ryby.

Měla bych dotaz máte někdo zkušenost s chovem dendrobátek na vlhčených papírových utěrkách? Nebo je to zcela nevhodné? Na burze mi jeden chovatel říkal že čistí komplet u dendrobátek terárka jednou za 14 dní, takto by to šlo jednodušeji a mikro cvrčci by se neměli kam schovávat.:?: