Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úmrtí mládat mastomyší

Chovám skupinku mastomyší 1,3 jsou staré půl roku, krmím je čínským zelím, jablky, suchým chlebem, granulemi pro psy. Vrhy mají pravidelné, nechám jim tam vždycky tak 15 holátek stejné velikosti,aby se mezi sebou neutlačovali a dostali se k mléku, ostatní holata zkrmím hadům. Pokaždé mi z těch 15 mládat 4-5 postupně chcípne ve stáří 10 - 19 dnů, ostatní normálně dorostou, 25 den je oddělím a nechám vyrůst, jsou zdravé. Nevíte čím by to mohlo být, že mi některé mládata z ničeho nic chcípnou? Děkuji.

Ja mám skupiny po 1,4 , kŕmim granulami a občas nejaké ovocie, zelenina. Holatka vyberám výnimočne a v hniezdach sú bežne 4 veľkosti mladých. Odstavím okolo 40 ks mesačne. Mladé mi zdochýnali pri nižších teplotách, čím nižšia tým menej mladých až v niektorých bedniach neprežívalo nič.