Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Macroclemys temminicki a Chelydra serpentina

Dobrý den,

moje otázka je spíš na někoho kdo chová stejný druh želv a de my o to jestly mužu podle vašeho názoru chovat v jednom akváriu prozatím Macroclemys temminicki 8cm karapax a u ní Chelydra serpentina 5cm,zatím je chovám odděleně ale chci koupit nový akvárko bud 100*50*50 nebo 120*50*50 tudíž by měly dost prostoru tak přemýšlim jestly se snesou co vy na to?Má někdo náky zkušenosti?Předem dík za rady.

Zdravím,
omlouvám se za vynesení starého tématu ale tohle je přesně ta fotka kterou jsem hledal :-).
přemýšlím o pořízení Ch. serpentina. Zajímá mě pár věcí okolo venkovního chovu. Dají se chovat venku tzv "od zámrazu do zámrazu" Březen-Duben až Říjen-Listopad? a Zbytek roku zimování ve sklepě? Zbyl mi docela velký kus jezírkové folie 1,5mm je možné ji použít (nerozdrbou to) nebo je lepší beton? Hloubka počítám max do těch 50cm, velikost plochy nevím jaká by byla ideální tak pro 3ks.
Doma už mi moc dalších teratvorů tolerováno nebude tak musím hledat venkovní varianty :-D

trio serpentin jsem měla v zahradním jezírku a opravdu vydrží "od zámrzu do zámrzu", když mají dostatek prostoru (a hodně vodních kytek a potopených kořenů) tak ani nejsou vzájemně agresivní. Tedy ty mé venku nebyly, v akváriu kam jsem je přesouvala přez zimu pak ano, takže jsem musela mít každou zvlášť....ony se dají zimovat vevnitř, ale naše tuzemské zimy jsou na ně docela dlouhé. Ale taky záleží jak kde, já bydlela v Jizerkách a tam je ta nezámrzná sezóna o dost kratší než někde v nížině. A taky jaký je zrovna rok, třeba letos by venku vydržely doteď. Co se týče té fólie, tak pokud se jezírko zařídí tak, aby se k ní želvy moc nedostávaly, tak ji neprodrbnou.

Co se týče té výpustě, tak ta určitě nebude na škodu. ale co se týče čištění, tak tam záleží na velikosti jezírka, jestli tam je dostatek vodních rostlin a čím se želvy krmí. Prasata to jsou, ale pokud se krmí přiměřěně velkými rybami nebo občas myšmi, které nemusí moc cupovat a které umí dobře strávit, tak to zas takový problém není, ne větší než u jiných želv. Holt pokud jim někdo dává hovězí nebo vepřové, tak pak sviní podstatně víc, no. Já jezírko vždycky vyčistila akorát na podzim po výlovu želv a uplně to stačilo, přez sezónu se čistilo samo biologicky a žádný podstatný svinec tam nevznikal.

čeče s tim by problém nebyl, stačilo by výpusť umístit tak, aby šla ze břehu nebo z nějaký lávky vytáhnout přepadová roura. Žádnej šnorchling mezi kajmankama by se konat nemusel :-) Jinak já jezírko bez výpustě vypouštěla normálně čerpadlem. Sice to trvalo dýl, ale pohoda.