Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pestrá strava a krmení vodních želv

Zdravím,
dovoluji si založit toto vlákno. Rád bych vyměnil zkušenosti s krmením vodních želv.
Nikdo není dokonalý a dobrých tipů není nikdy dost...

Čím krmíte vy své vodní želvy?

U nás se krmí co možná nejpestřejší stravou (dle finančních a časových možností)
1. Jako totál vychytávku dělám želatinovou směs podle tohoto návodu
2. Krmím živými rybami. Množím živorodku lesklou a také chodím s čeřínkem na studenovodní ryby. Kdesi tady někdo psal, že jen "s trochou adrenalinu s porybným za zádama". To nemusí být až zas tak pravda. Stačí najít vody, které nejsou v revírech rybářských svazů. Například požární nádrže na vesnicích. Jsou v majetku obce nebo jsou pronajaty obcí 3.osobám. Stačí najít majitele nebo pronajímatele a domluvit se. Co se týká studenovodních rybek, tak lovím jen malé nekostnaté rybky jako je střevlička nebo slunka.
3. Drobotina jako : žížaly, mouchy, pavouci. Občasně hodím do vody i luční kobylky, cvrčka, atd.
4. Zelené - salát, pampeliška . Starší želvy se mi občas zakousnou i do zeleného
5. Průmyslová krmiva - gamarus, granule pro vodní želvy a v nouzi nejvyšší i granule pro štěňata.

Zdravím,
před 14ti dny jsem dostal dospělou samici klapavky obecné, krmena byla psími a kočičími granulemi, kupodivu vypadá dobře, jedinej problém je obezita, dobře znatelná hlavně okolo zadních nohou. Zatim jsem zkrmoval žížaly, achatiny, cvrčky, patentky občas kdejakej hmyz co chytim. Trochu okusuje i růžkatec ponořený. Nádrž má velikost 80x50cm, výška hladiny cca 20cm, paludárium obývá s párem kančíků příčnopruhých s kterými vychází dobře. Klapavka je velmi nenažraná tak nevim jak ji krmit aby se zbavila nadváhy. Děkuji za odpověď z mysly INTELIGENTNÍHO ČLOVĚKA. Martin