Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korálovka kalifornská

zdravím lidi chtěl jsem se zeptat mám asi třičtvrtě ročního samečka korálovky kalifornské a každý den se mi snaží vylézt s terária. Terárko mám asi 65x45x55 a nejde mu to že, tak jsem se chtěl zeptat jestli je to normální a nebo co bych měl udělat pro to aby ho to furt nelákalo lézt po tom skle.DĚKUJI zároveň přikládám i foto mého kalifa

Nádhernej kousek..... Já mám rok a půl starou samičku (foto taky přikládám + terárko). To lezení je úlně normální, mě to dělá taky a to mimo dobu svleku a trávení potravy každej den. Ale neber to tak, že se snaží dostat z terárka pryč. Nevím jak ten tvůj, ale ta moje by pořád jen žrala (pozor na překrmování) a proto leze všude kde se dá a hledá něco k snědku. Buď rád že je aktivní a v terárku se prohání. Já jsem si jen z počátku nemohl zvyknou, na ty její pády. Postavý se podél skla až na horu a pak kolikrát bum a zrátí se jako závora. Ale jak je vidět, tak ji to nic nedělá. Osobně se myslím, že pokud by ji to například bolelo, dělat to nebude. Jinak klidně sem dej taky foto tarárka. Nejsem žádnej odborník, ale pokud máš nějaký dotyzy tak to sem dej a k něčemu se doberem. Jinak co se té zeleně týče. Myslím, že hadici to je asi jedno čím si může prolézat, ale jako dekorace je to fajn. Jen doporučím umělé. Měl jsem tam tilandsie a moc dlouho nevydržely. Korálovky všeobecně jsou docela drtiči rostlinek, takže je pořád vytahovala a časem je uplně rozválela. Jde to vyřešit třeba tak, že máš ty sady živých rostlin dvě, jedna v terárku a ta druhá se regeneruje třeba u okna a střídáš je. No ale to je pak větší starost o kytny než o hadici :)

Já jsem moji LGC při této délce už cpal hopsavky, aby mě ukázala svoje lovecké umění, protože u nepohyblivého holátka ho moc neukáže. Ale pozor!! U takto mladých fešáků je právě to lovecké umění k smíchu až k pláči! Nezapomeň, že pravidlo, kořist by měla být stejná jako had v nejtlustším místě u těchto nudliček nemůže platit. To bych taky, moji 4 letou metrovou terminátorku mohl dosud krmit holátky.
Jinak ta frekvence krmení je dobrá, jestli ji teda ty holata dáváš naráz, ne- za 3 dny jedno, za další 4 dny druhy. Být tebou už bych zkusil nabídnout tu skákavku. Možná se pobavíš, nebo si popláčeš:-)

No úplně poradit nemůžu, ještě jsem se s tím nesetkal. Ale když vidím jak jsou od sebe jednotlivé šupiny vzdáleny.... Pokud to není foceno po nakrmení v místě, kde má uvnitř myš, tak obézní je ten správný výraz. Myslím si že ty rýhy s tím asi budou souviset... Všude se pořád dokolo opakuje: POZOR NA PŘEKRMOVÁNÍ !!!!!!!

Posuzovat obezitu hada podle několika centimetrů jeho těla si netroufnu, ale ty ohnuté pruhy šupin jsou spíš následek pohybu hada a prolézání různých překážek v teráriu. Pokud máš pocit, že je obezní, není nic jednoduššího, než omezit krmení a na výkrm si pořídit prase.;-)

Nikdy som nijakého iného hada nemala, takže sama to neviem posúdiť. Možno podľa týchto záberov by sa dalo ? ?
http://img24.imageshack.us/img24/481/dsc08591d.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/4971/dsc08594n. jpg
http://img517.imageshack.us/img517/9784/dsc08600e. jpg
http://img413.imageshack.us/img413/6474/dsc08596n. jpg
Viem, že podľa fotiek sa ťažko posudzuje, ale nemám v svojom okolí nijakého skúseného chovateľa. Inač, už kŕmim raz za 14 dní, ale chcela by som prejsť na 10 dňový interval.Ak to pomôže tak posledná zvlečka 122 cm a váha 50 Dg.

mám čudlu cca těch 65 cm, dostává potkaní holátka, taková ta jemně sametová, koupila jsem myšku, co si tedy velikostí s tím potkanětem nezadala, byla podobně velká, ale holka moje pruhovaná s pozřením bojovala, chytit dobrý, zabít dobrý, pak ji do sebe rvala víc než dvě hodiny a nakonec ji ,,vyplivla", vím, že je to hloupá otázka, ale co jí na tom mohlo vadit, když vlastně slupává běžně podobně velký ,,žrádlo"?
skoro mi to přišlo, že ji lechtají v krku ty myší chlupy:-)

Řekl bych, že to asi určitě bude velikostí kořisti. Neříkej, že hole do sebe cpala tak dlouho. A u nezkušených korálovek se taky stane, že kořist polykají od zadku, ne od hlavy a pak by jí ty chlupy určitě vadily.
Mě se taky stalo, že jsem mojí korálkyni dal trochu větší myš a ona ji do sebe dost dlouho cpala a pak ji z poloviny ocumlanou vyplivla.

Stalo se mi přesně to stejný. Běžně jsem dával bílé myšky a pak jsem dal hnědou. Na pohled byla stejně velká, ale nebyla tam chlupatá a měla víc svaloviny. U zadních nohou se zasekla a dál to nešlo. Vyvrhla ji zpátky a zkusila to znovu. Pak už to šlo poměrně snadno. Ale stejně ponaučení pro příště, raději menší než ji nechat trápit dvě hodiny s polykáním. Teď LGC váží 90 g a myšky ji dávám mezi 10 a 12 g.... no a nestěžuje si. To potkaní hole bude přeci jen poddajnější než kostra odrostlé myšky.

Dala jsem myšku, protože jak píšeš mi připadala podobně velká jako to odrostlejší potkaně, které slupne jako malinu, tedy klidně dá dvě, ale myška neprošla, i když ji vzala správně od hlavy...
Je už ale podle všeho dost velká na to, aby myšičku vzala, ale na té měkčí a poddajnější kostře holete a větší myšky určitě něco je...
Takže budu zkoušet myšky a když neprojdou, tak zase hole, dokud se nezadaří:-)