Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ŽELVY SE MI PEROU!

Zdravím chovam želvy nadherne už 1Olet. Měl jsem jednoho samečka a dvě samičky, bohužel mi jedna samička letos v letě umřela. Zbyl mi teda sameček a samička. Tyto dvě želvy si sebe moc nevšímaly..a tak to bylo i do doby(asi dalších pet mesíců) než jsem dal jednu malinkou nalezenou želvu do akvaria..asi po tydnu samec začal na malou naražet a hryzat ji. Samičce mala želva nevadila tak sem je nechával spolu a samec lozil po bytě. Když sem ale malou želvu z akvaria vytáhnul a dal tam misto ni samce tak samec začal vyjíždet i po své staré známe, ta si to už ted nenechava líbit takže sem tam prohání samice samce, sem tam samec samici..napadají se pokaždé když je dám k sobě. Napadání je velmi brutální koušou se nejen do nohou a ocasu ale i do HLAV..prosím o pomoc vubec netuším co stím. Děkuji za případné rady

Nech u sebe dospělý pár, oni si na sebe zase zvyknou a tu malou dej do zvláštního terária min. do doby než se velikostně přiblíží těm dospělým. Mohly by jí nepěkně ublížit. Taky nepíšeš, jak mají velký prostor a jak zařízený, to může hrát taky roli. Každopádně bych tu malou choval zatím zvlášť. Ale pokud spolu ty velké vycházet nebudou a samice s malou jo (nepíšete o kolik je menší), tak chovejte zvlášť samce. A časem až malá doroste je můžete všechny zkusit spojit ve větším akvateráriu. Želvy jsou většinou samotáři a stýkají se jen při páření a při vyhřívání na souši se také většinou tolerují.

Přesně tak, mám to tak stejně. Mám dospělý pár už skoro 12 let. Samec má okolo 18cm, samice přes 20 a stejně je vůči ní agresivní. Ale trochu se bojim že se vzájemě prostě nesnesou, udělal jsem jim akvaterárko 120x70x25cm vody + souš a pokračuje to dál. Jediný místo kde se snášejí je souš. Rozhodně to nepodceňuj, dokážou se vzájemě dost zranit. Když je rozdělím a dám po několika měsících k sobě, jsou pár dní v klidu a pak to začne zas...
Podle mě by to buď chtělo obrovskej prostor a vněm různý překážky aby měli možnost se před sebou vzájemě shovat, nebo chovat odděleně.

Ahoj,mě tohle dělá samec jenom na jaře.Když po zimování se začínají pářit,tak samec mává předníma nohama a tancuje kolem samice.Poton ji začne chytat za přední nebo zadní nohy a je schopen si proní vylézt i na břeh.Kolikrát to opravdu vypadá hrozivě.Jinak želvy mám jednom teráriu tři.Chovný pár a samce kterému jsou tři.V druhém teráriu mám dvě velké samice a nedávno jsem dostal malou asi tříletou a vše je v pohodě.Terária jsou 120x50x50.;-)

já sem před 11rokama dostala malinkou želvičku..jenže byla pořad smutna moc nejedla a tak sem ji pořidila kamaradku..jenže ta byla o malinko větší a všechno ji snědla a byla na ni zlá..nekousala ji ale ta menší se radši schovávala..no a větší rostla a rostla a mala moc ne..ale jinak se nic nedělo tak sem je nechala u sebe..bohužel ta mala mi umřela asi před pěti rokama(byla nemocná)..a velkou mam dodnes...je to tak že přežije jen ten silnější...takže já bych určitě dala jinam samce...jinak to dopadne špatně..