Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Had

Ako zistim ci had vracia alebo su to vyvrhnute zvysky nestravenej potravy? Aky je medzi nimi rozdiel?

Máte namysli vyvrhování smotků srsti, tak jak to dělají sovy? U mne tímto způsobem vyvrhovalo pravidelně (vždy po několikerém nakrmení) smotky srsti jedno z mláďat Python regius v první polovině devadesátých let.Zajímavé bylo, že se takhle zbavovalo nestravitelných zbytků jen jedno mláďě ze čtyř kusů které jsem v onu dobu choval.Byly to krásně vytvarované válečky které obsahovaly opravdu jenom slepenou srst.Vůbec nic jiného v tom nebylo.Ani to nijak nezapáchalo. Jakmile had během několika měsíců povyrostl, začal se i těchto zbytků zbavovat klasickou defekací.Jinak tyto vývržky jsou dle literatury zaznamenány i u krajty Leiopython albertisi.

Nechci pusobit jako cenzor či nelida, ale stačí založit jedno vlákno a od věci by nebylo správně je pojmenovat. Např. krajta královská, trávení a přírůstky.

mmch: rozdíl mezi vyvyrhutýmy zbytky a vyblitou kořistí poznáš lehce. Čichem. Dobře natrávenou a vyblitou kořist si s ničím jiným nespleteš :puff:

Toto vlákno zamykám a pokračujeme zde: 1355-had (Opravil a natřel GG) (GG)