Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indotestudo elongata

Zajímalo by mě, jak je to s chovem. O téhle želvě si toho člověk v češtině moc nepočte. Je to "venkovní želva"? Musím mít v případě venkovního chovu od jara do podzimu skleník nebo stačí bouda? I za další zkušenosti s tímhle druhem budu vděčný, díky...

loading...

Cituji: ..."Ideální je chov v „teplých sklenících“ po celý rok kde je možné dosáhnout za určitých opatřeních téměř ideálních podmínek. Vhodný je chov i kombinovaný, kdy želvy jsou umístěny na 6 měsíců (duben – září) do venkovního zařízení (skleníku s venkovním výběhem) a na druhých 6 měsíců (říjen – březen) do vnitřního vhodného zařízení (zimoviště),tj.dostatečně velké, prosvětlené a vyhřívané nádrže."...

Troufám si tvrdit, že to JE dostatečná odpověď.

V zimním období mi několikrát klesla noční teplota u elongát až na 11 stupňů a želvám to vůbec nevadilo.Pouze ve dne aktivněji vyhledávaly vyhřátí pod žárovkou a trávily tam většinu dne.Příjem potravy byl normální - snad jen lehce snížený , jako každou zimu.Myslím, že některé populace - například z Nepálu, severního Thajska a Vietnamu se s touto teplotou v zimním období běžně potkají.Chov v nejteplejších měsících ve venkovním výběhu jenom s boudou by neměl být problém.Snad jen teplot pod deset stupňů už bych se bál...

No, dnes se nejčastěji seženou importní zvířata z Malajsie, ta jsou přeci jen trochu zimomřivější, ale temperované pařeniště nebo něco podobného by to mělo zajistit dostatečně, jen to chce taky vysadit tam pár keříků a nějaké úkryty, aby si želvy mohly snadno (a nedalo jim to na moc velkou štreku a nemusely se mačkat v jednom) zalézt do úkrytu, prudkému slunečnímu záření se spíš vyhýbají, ale po ránu čekají podobně jako hermanky (aspoň kusy z Vietnamu) na to, aby se mohly prohřát. Co se odchovanců týká, to teď teprve zkouším s malajskými, Marek Harvan (ne Havran!) má s vietnamskými venku zkušenost dobrou.

Dobrý den,

měla bych zájem o koupi této želvičky do bytu. Bez možnosti výběhu, max na balkoně. Nechci odchovávat. Je lepší mít i tak dvě zvířata stejného pohlaví? Můžete mi prosím napsat na email odkaz na vaše webky a případně podmínky prodeje želvičky? Děkuji moc
periova@seznam.cz

Většinou se to snažim co nejblbovzdornějc vysvětlit + caresheet na mém webu, kdyby nějaký problém tak se ozvěte. Záruka na zvíře 6 týdnů, která je ze zákona, pokud zvíře do té doby exne požaduji výsledky pitvy. Na základě jejího výsledku uznám/neuznám případnou reklamaci. A pokud zvíře časem zmrvíte nevhodným chovem, tak jděte do (_!_).