Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpestření potravy - Zavíječ voskový

Zdravim, mám 3 měsíčního chamíka Pardalise a chtěl bych mu trochu zpestřit jeho jidelníček. Chytat pavouky se mi poslední dobou moc nedaří, na octomilky se mi zdá už moc velký, a mouční červy jsou zase moc tuční a ani se nedoporučuje časté krmení těmito červy. Pak sem na netu narazil na Zavíječe voskového. Máte s s těmito larvami nějaké zkušenosti? Jsou lepší na krmení než mouční červy?

Či popřípadě pokud máte zkušenosti s nečím jiným (např. jiné druhy larev) s čím by se dala zpestřit potrava pro chamíka.

Smykany hmyz(lucne koniky, kobylky, pavuky..)Je to na krmenie urcite lepsie ako hoci co co si doma clovek bezne chova na krmenie...

Najjednoduhsi sposob ako ho nachytat je spravit si napr z dosiek stvorec dajme tomu o rozmeroch 70x70cm na ktory sa natiahne damska pancucha.Das ho niekde na luku a potom uz len zbieras a zbieras;-)

BTW - nechci zakladat extra tema - jsou nejak pouzitelne pro hmyzozravce larvy much - "masni" cervi? Mysleno jako spis nouzove reseni - na "rozezrani" v situaci kdy napr. mlade agamy nechce/nelovi cvrcky. Na cervy vseobecne reaguji dobre, ale moucnaky jsou dost nevhodne. Tak me napadlo ze tohle by mohlo byt stravitelnejsi... :?:

(neresim ja, nastesti vsichni prcci basti, ale kdosi mel dotaz co s mladatem ktere je sice aktivni, jinak zdrave zda se, ale nechce lovit...)

Zjistila jsem, že je celkem problém sehnat zavíječe jinde než na burze - tak se chci pokusit o chov - máte někdo zkušenost s chovem těch od Achety? Jednou jsem se totiž o chov pokusila - ale odradil mě ten binec z "pavučin", takže se mi víc líbí ta nezavíjející se verze. Jenom nevím, jestli by stačilo připravid podle návodu z netu sklenici a pak tam nasadit koupený larvy a dochovat dospělce?

Nebo jestli si mám na burze nakoupit větší zásobu a uchovávat to v lednici jako larvy bzučivek?

"nezavíjející se verze" je co? Ty achťácký zavíječi (v době, kdy jsme je od nich brali) byli normálně z potřeb pro rybáře, takže pominu-li to, že občas byli i dobarvení nějakým barvivem, tak měli životnost cca 14 dní a pak zčernali a chcípli, aniž by se vůbec zkoušeli kuklit a dospět. těch, co se zakuklilo a přežilo bylo minimum. Co se týče skladování v lednici, tak oni zrovna v lednici moc nefungujou, chladno jim vadí. Teď si chováme normální zavíječe a je to uplně pohoda, pavučiny mi nevaděj, když si je dělaj v té své lahvi.

Maj to v nabídce jako Galleria mellonela, nezavíjející se - prostě nedělaj pavučinu a jen se zakuklí. Když jsem jich koupila víc, tak se mi půlka zakuklika a vylítali z toho normálně motýli - teda pár jich i chcíplo, ale vydrželi sotva 14 dní, takže zásoby padaj. V potřebách pro rybáře jsem je nikdy neviděla - chodím tam jen pro bzučivky a žížaly... A kupodivu ani normální zavíječe není až tak snadný někde splašit - ptala jsem se několika včelařů a už je na ně dost pozdě, nabízeli mi jenom košilky.

V potřebách pro rybáře jsem je nikdy neviděla

Nevim jak tady, já tu do rybářských potřeb zas tak nechodim, jen občas pro nástražní rybičky. Ale v Německu je tam maj běžně. Ostatně, když jsme je od nich brali, tak Acheťáci je dodávali v perforovaných krabičkách přímo jako pro rybáře, byl na tom německej nápis a ryba :-D Byli na urgentní zkrm, páč fakt hodně padali, ikdyž jak která dodávka. Některý hned pochcípali, jiní se z části zakuklili a vylíhli. Každopádně ty ztráy tam byly hrozně velký. Už od nich delší dobu nic neberem, takže fakt nevim jak to maj teďka...

Jinak násada se dala sehnat normálně na Ifauně.

Zkusím si to dohledat podle té jejich krabičky, maj stejnou... Ale v Praze jsem to nenašla v žádný nabídce rybářských potřeb. Na ifauně jsem koukala, jeden prodejce nezasílá a druhým dvěma vymřeli. Jestli, tak je budou mít až tak za dva týdny. Tak mám zatím objednané zlatohlávky:-/

Dobrý den,

prodám larvy Zavíječe voskového (Galleria Melonella). Takže jestli je ještě sháníte, tak mě kontaktujte.

Cena: 1 larva = 1 Kč.

Osobní odběr v Praze (dle domluvy).
Jinak zašlu poštou.

Kontakt: stroma@atlas.cz TEL: 720121933