Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alergie na plivačky?

Zdarec,
máte někdo větší zkušenost s plivajícíma kobrama? Mám doma párek Hemachatus haemachatus a párek Naja atra. Oba druhy jsou dost vzrušivé, plivat neváhají. Poslední dobou mám docela problém s očima - při krmení a čištění terárek mě pálí jak čert. To ale většinou kobry neplivou - jsou to poserové, takže když otevře terárko, maximálně se postaví, ale většinou zdrhají do úkrytu, vyjímečně se snaží kousnout. Vyndám je buď hákem nebo i s úkrytem, ale právě pak při sbírání exkrementů, mytí a čištění se zřejmě zvíří "prach" uschlého jedu a tomu přisuzuju problémy. Máte někdo podopbnou zkušenost?
Nutno podotknout, že u hemachátů je to podstatně silnější než u Nají...
Zatím se mi to jeví tak, že si buď pořídím nějakou celoobličejovou masku nebo se hemachátů a zřejmě i ater budu muset zbavit.
Alergii na jed plivaček popisuje např. už Haleš, já jsem po uštknutí v roce 97 byl nějaký (dost dlouhý) čas alergickej i na včelu a vosu, mám prostě strach abych si to nepřivodil zpátky, navíc oči mám jen jedny...
S pozdravem
Rockviper

Ahoj, osobní zkušenost s nima nemám, ale jak píše právě Haleš, alergeny od plivaček jsou časem všudypřítomné ve vzduchu okolo terárií a citlivost se může zvyšovat. Podobně jako je to u sklípkanů vyčesávajících chloupky. Bohužel prognózy nebývají moc dobré, alergie jsou mrchy.

Zdar rockvipere,
bohužel zatím zkušenosti s s plivačkama nemám mám "jen" kaouthie, ale chtěl bych si pořídit časem mossambici, a doufám že tedy nemám alergii.
To pálení očí se u tebe objevilo z ničeho nic, nebo hned od začátku pořízení hadů?
Jo ten tvůj problém by se dal řešit i takzvanou devenomizací :-D, ale to raději zkus tu masku či je dát bohužel pryč.
mara

Zjadi si na alergologii, ať ti udělájí testy na živočišný jedy, pak byhc se s nima domluvil, jestli by ti nenapsali něco na alergii, já brával Claritine a docal mi pomohl.
Jinak jed je všude ve vzduchu a to nejen v teráriu, ale v celé místnosti, takže pokud nemáš místnost na hady oddělenou a máš alergii, tak si jí pobytem v té místnosti zhoršuješ.
Jinak pokud masku, tak plynovou s nějakym účinym filtrem, aby se ti jed nedostával ani na sliznice.
Jak poslední variantu bych viděl prodej, ikdyž zdraví má člověk jen jedno, ale to se musíš rozhodnout ty.