Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Housenky

Dobrý den, mám takovou prosbu.
Jako malá (asi tak 10 let zpátky) jsem často chodívala kolem topolové aleje, a v čase, kdy z topolů padá chmýří, jsem tam několik let nacházela velké housenky (asi 4 cm). Byly "tlusté", hodně měkké (skoro všechny se po dopadu na zem roztrhávaly), nechlupaté (nebo jen zcela nepatrně)a poměrně pestře zbarvené (i když barvy nebyly úplně zářivé) - červené se zeleným pruhem po straně (myslím, že tam byly i zelené s červeným, ale to už si nejsem jistá). (Lokalita se nachází na Jižní Moravě, jižně od Brna).
Vím, že asi není určit hmyz bez fotografie - já, bohužel, žádnou nemám a housenky jsem tam naposledy viděla před hodně dlouhou dobou.

Už se poměrně dlouho snažím zjistit, co by to mohlo být, ale zatím se mi to nepodařilo.
Mockrát děkuji za pomoc.

Dobrý den, mám na vás prosbu.
dnes jsem na zahradě našel housenku a nevím co to je za druh, je asi 5-7 cm dlouha má hrbolatý světle zelené tělo a po těle má takové světle modré puntíky, ze kterých lezou jako by chlupy asi tak 2 cm hnědé dlouhé. mělo to oranžovou až hnědou hlavu ve předu nohy a další nohy jako by přísavky. jsem z okolí vyškova a máme na zahradě ovocné stromy a kytky, jenže housenka byla dost daleko od všeho asi tak 5m.

předem děkuji za pomoc.