Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mrtvý had

Potřebovala bych se zeptat na 30 cm korálovku sedlatou kerá mi celou dobu co jsem ji měla nežrala jen násilně a to stravu ještě po pár dnech vyvrhla ale vykálela se ale sežere to ale nestráví,vyjde to celé.Nežere holátka jen kuřecí maso a i naporcované hole prostě v celku vykálí.Teplota v terariu je 27 stupnů.Samička už umřela samec se zatím drží.Pila i 10 minut v kuse vodu a dnes už konec.jestli někdo něco víte tak prosím o radu děkuji předem.

Naprosto bezpodmínečně musíš k veterináři, je jasné, že má problém trávit potravu, což může být způsobeno invazí některých vnitřních parazitů. Také se ale může jednat o vývojový problém. Prostě se může jednat o málo životaschopné mládě. Pokud jste je koupila jako nerozkrmená mláďata, tak je to možné a jde o neseriozního prodávajícího. Krmit kuřecím masem je nevhodné. Pokud stráví kuřecí, musí strávit i hole nebo část myši (nohu). Ještě jednou pečlivě změř teploty v teráriu, nejvyšší i nejnižší denní teploty. Doporučil bych hygienické terárium, jako podklad noviny nebo papírové ručníky a pod., mističku s vodou a úkryt (např. část květináče nebo půlku skořápky kokosového ořechu, v nouzi stačí i namuchlaný ubrousek), teploty přez den okolo 28 až 30 na nejteplejším místě, jinak okolo 22 až 25. A určitě vyšetření na parazity u veterináře (buď s trusu nebo výtěr z kloaky, případně výplach ze střev). Bakteriologické vyšetření by nebylo od věci. Důležité je hada dostatečně zavodňovat.

ahoj mam podobny problem,akorat me zere je cila ale po trech dnech co sni zive hole jej hodne natravene zvraci,pruchodnosti to neni protoze na zachod taky chodi,byly mi doporuceny cca 2x tydne koupele ve vode asi 28C,zatim vysledek nevim zitra budu krmit tak se kdyztak pak sverim co a jak,jinak veterina je dobry napad.