Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuře jako krmení

Dobrý den, chovám devítiměsíční samici Boa Constrictor(130cm) a chtěl bych se zeptat jestli můžu občas změnit jídelníček a nakrmit kuřetem tak 4-5ti denním (z drůbežárny), jinak krmím dospělé potkany(jednoho dospělého za týden). V kolika letech nebo velikosti se můžou rozmnožovat a v jakém období? Musí se samice nejak připravovat? Děkuji mnohokrát za rady, jsem začínající a učím se... Z přátelským pozdravem Bady

Osobne s kuratami skúsenosť nemám ale kŕmenie s nimi by nemal byť problém. Ak máš bežného mixa, samice dosahujú dospelosť v treťom roku. Samica by nemala byť tlstá, može to sposobiť neochotu páriť sa, neoplodnené vajcia... Na prípravu postačí pokles nočnej teploty o niekoľko stupňov na pár týždňov.

Souhlasím s tím, že po kuřeti je řídké a dost zapáchající lobogo :-/. Kuřetem jsem krmil jednou a už to opakovat nehodlám, nehledě na to, že i když to bylo megakuře (skoro dospělej kohout) hrozna byl po třech dnech aktivní jako když vůbec nejedl. Takže dostal králika a na dva týdny byl klid 8-) Hovínko pak zas bylo, jak noha od piána :))