Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kožní problém Hroznýše

Dobrý den,mám doma asi půl roku Hroznýše královského a teď jsem u něho objevil nějaký kožní problém. Jsem začátečník,ale můj had se už čtyřikrát svléknul a pokaždé vypadal jako nový. Nádhera! Teď se mi svlékl zase,ale svlékl se špatně. Kůže byla v teráriu na třech místech,byla roztrhaná a z části zůstala i na hadovi. Netroufal jsem si mu ji oloupat a teď má kůži po těle jakoby zmačkanou. Je to deset dní co se takto špatně svlékl a dnes jsem u něho našel na těch nesvlečených místech nazrzlý flíčky,něco jako malý stroupky. Objevil jsem zatím tři,velikosti čočky. Pročítal jsem tady poradnu a našel jsem několik podobných problémů.Může být opravdu příčinou i nízká teplota v teráriu? V Budějovicích v prodejně mi poradili ,aby teplota v noci klesala klidně i na šestnáct stupňů. Přes den má kolem třiceti,jak kde, a v noci takhle málo. Vidím asi,že je to moje vina.Můžete mi prosím někdo poradit co musím změnit? Je mi toho hada hrozně líto,bejval mazlivej a teď je jak přešlej mrazem. Děkuji předem za odpovědi,Karel.

Ahoj. Ideálne je keď hada pri zvliekaní pristihneš (ja to vždy vystihnem:-[) a ak má problémy hneď mu zvyšnú kožu dozvliekať ručne. Ak nájdeš už zvlečeného hada a má nedozvliekanú kožu, treba máčať kým nejde zľahka stiahnuť. Niektorí chovatelia to robia tak, že do nádoby s vodou dajú spleť driev a had sa v ideálnom prípade vďaka vode a preliezaniu drevom dozvlieka sám...
Denná teplota može byť pri zdroji až 32°C, v zbytku nad 26°C. Cez noc pri zdroji 26°C a v zbytku nad 22°C. Teploty okolo 20°C sa používajú pri príprave na párenie, resp. v zimnom období u chovateľov dodržujúcich prirodzenú sezónnosť.
Kŕmenie každých 10 dní je optimálne, vo vyššom veku 1-2x za mesiac podľa veľkosti potravy.

Tak používají se i nižší noční teploty až k 15 st., ale až u dospělých zvířat. Jinak v noci stačí po celém terárku i u mladých okolo 20 - 22 st. Mám na mysli mixy nebo středoamerické imperátory. Samozřejmě u nominátů nebo amarali z nížinné J. Am. jsou lepší noční teploty o pár stupňů vyšší.

Jj vím o tom, a nechci nějak oponovat. Nicméně známej takto postupoval u dospělého hodnýše kterého koupil ve skvělé kondici (prohlídka u specialisty) a do cca měsíce byl hrozna na prkně :.(
Příčina smrti?.....nachlazení.
Asi hodně záleží na konkrétnim druhu a odkud je (u zvířat z importu), ale myslim, že u těch "hroznýšů domácích", kterých je mezi chovateli drtivá většina je lépe držet ty vyšší (kolem 22°C) noční teploty.
To je ale pouze můj osobní názor kterej se mi osvědčuje a můj hrozna se má k světu a ještě nikdy nestonal ani nebyli jiné problémy ;-)

Ahoj chlapi,včera jsem hada máčel a svlékal a překopal jsem komplet zdroje tepla v terárku a i celý terárko jsem umístil jinde. Denní teploty mám teď od 28 -do 32 st. Jak kde a na noc těch 22. Byl jsem koupit nějakou literaturu a desinfekci (hypermangan ) a jdu mu potřít ty bolavý místa. Mám pocit (snad to neni vysněná sugesce), že je mu líp. Po tom ,co jsem ho včera ručně dosvlékl. Ještě jednou díky za rady. Karel.

Ahoj pánové,
píšu vám všem kteří jste mi odpověděli a pomohli s mým problémem u hada. Chci podat reference jak to vypadá. Hadovi jsem teda především zvednul tu teplotu a i víc rosim. Denně mu mažu ty nemocný místa roztokem Hypermanganu a hojí se to fantasticky. Zdá se mi,že vážně "ožil" . Od včerejška je v bazénu a teď se tam vykadil. Za tři dny má dostat krmení,tak potom doufám,že přijde svlek který bude tak dobrý jako ty jeho svleky dřívější. Chtěl jsem vám ještě jednou poděkovat, všem ,za rady. Jo a pro pó...ty hadi co tady vystavujete na fotkách-to je prostě nádhera! Všem vám přeju obrovský chovatelský úspěchy, co nejméně problémů a zdar,Karel.