Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hroznýš královský

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, bohužel mi po odchodu přítele zůstala doma pozůstalost - Hroznýš. Je mu už asi dvanáct let, měří přes 4 metry, ten rok co se teď o něj musím starat pravidelně jedl, svlékal se, pil,byl akční - prostě všechno v pohodě, ale v září jsem mu dala velikého králíka a také se v místnosti kde byl do prosince netopilo. Od té doby mi nechce žrát, teplo už tam je, bohužel mi rozbil světlo, takže je tam zatím bez světla. Můžete mi poradit jestli je to normální nebo se mám obrátit na veterináře? děkuji

Bez světla a především tepla nebude prosperovat snad žádný had. Pokud má "zimu", cítí, že kořist neutráví a tedy ji žrát nebude. Zkus zvednou teplotu v místnosti, opravit světlo a vše by se mělo vrátit k normálu. Ale na druhou stranu, nemusíš mít obavy, hroznýš takové malé zpestření fádního života v teráriu určitě ustojí. Ops "uleží" :puff:

Děkuji všem, hele s tou délkou,já jsem ho neměřila, ale bylo mi to řečeno, před rokem, on je fakt velikej, ale možná, že mám opravdu velké oči ;-) No jinak se do léta pravidelně každý měsíc a půl svlékal. Já každopádně nejsem žádnej profík, bohužel jsem k tomu přišla jak slepý k houslím. To světlo mu vyměním, ale musím vymyslet jiný způsob, měl tam bodovky-halogenky, ale strašně rád je rozbíjí. A fotku, no mám jenom vyfocenou hlavičku.

Je to celé volakési čudné, 4 metrovej 12-ti letej had a svléká se po měsíci a půl? ::) To je jak kdyby byl teprv v rozpuku, takhle často se svlíká malá krajta tmavá nebo mřížka a ty rostou ukrutně rychle :-D

Tak mě napadá...nebydlíš blízko Černobylu? :-D

Ale vážně, uznávam, že když se o to člověk nezajímá tak tyhle věci těžko přesně popíše, přesto je to divný.

Vlož sem prosím tě to foto té hlavy....třeba se to vysvětlí ;-)

ta fotka by me taky ukrutne zajimal, protoze hroznys 4metry je fakt hodne;-) nejdelsiho jakyho sem videl byl neco pres 3metry dlouhej a to byl uz kusanec. taky bych to spis videl na tmavku nebo spatny odhad delky:puff: ta fotka by byla nejlepsi, treba jenom hlavy, ale aby se dala s necim srovnat