Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nechutenství

můj leguán nechce přijímat potravu,jen když mu jí dám do tlamičky tak ji zbaští.mám ho od prosince má 90cm,nevím jak je starý.začervený není.slyšela jsem o prvoku amebie ale nikde nic o tomto prvoku nemůžu najít,má způsobovat nechutenství.prosím o nějaké rady a předem děkuji

Jíst by měli samozdřejmě každý den. 3x týdně je pro leguány žalostně málo...Ta teplota 27-28°C je pod zdrojem tepla, nebo v celým terárku? Legové by měli mít možnost se vyhřát až na 40°C, to může být jedna z příčin proč nežere.
Jinak souhlas s krokodýlem, ve většině případů si špatně zvykají na nový prostředí. Taky to může souviset s ročním obdobím, legové mívají začátkem zimy období kdy téměř nežerou a jsou celkově takový línější. Většinou to trvá tak týden. Ale u samic jsem viděl i případ kdy to trvalo celou zimu.
Jinak k tomu jídlu, salát ať už hlávkovej, nebo ledovej je k ničemu...pro leguány nemá žádnej nutriční význam. Pomeranče taky vyřaď z jídelníčku, citrusy jsou víc na škodu než k užitku. Listy a květy ibišku jsou vpohodě. Jinak se přes zimu dá pěstovat (nebo koupit) rukola a polníček. Jinak dávám strouhanou cuketu, mrkev, mango, řapíkatej celer, občas salátovou okurku, jabko a špenát. V každý zelenině se dají vysomrovat listy z kedlubů a ředkviček.
A to terárko? 100 na dýlku je pro 90cm ještěra dost málo. Jaký má další rozměry?