Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počet hadů v teráriu

Dobrý den, prosím jestli mi někdo můžete poradit ohledně počtu hadů v jednom teráriu. Mám malého Hroznýše královského (půl roční) a nevím co to je zas pohlaví. Délka cca 60.cm Rozměry terárka jsou 80x50x50. Mohu k tomuto jedinci přidat ještě jednoho toho samého druhu? Je malinko větší a taky neznám pohlaví. Je důležité vědět zda se jedná osamce či samici? A jak prosím eventuelně postupovat při krmení? Mám něco nastudovaného z literatury,ale rád bych znal nějaký názor chovatele z praxe. Všem moc děkuju za případné odpovědi. M.

loading...

S tím by neměl být problém, zvlášť když se jedná o stejný druh a jsou-li takhle mladí tak na pohlaví zatím nějak nezáleží. Ovšem mělo by to být jen dočasné a to už s ohledem na velikost terária. Já mam v současnosti nouzově v jednom teráriu mladou krajtu královskou a mladou krajtu tmavou a je to bez problému a ač je tmavka o půl roku mladší je jednou tak velká jak regiuska a ani to nečiní žádné problémy.
Takže bych mladé hodnýše do jednoho terárka dočasně klidně dal.
A co se týče toho krmení tak já krmim všechny hady mimo terárium (ve vaně, jen regiuska si zvykla lovit z mýho prstu :))) Takže s tím jak krmit dva hady v jednom teráriu nemam zkušenost.

Dík,četl jsem o tom krmení,že je dobré krmit každého zvlášť. Třeba i mimo terárko,tak to by bylo. Ale není tedy žádoucí mít dva jedince spolu třeba stále ? I v dospělosti.? Pochopitelně za předpokladu,že by měli odpovídající prostory? Nemám toho druhého,ale mám nějakou praštěnou vizi,že by jim bylo spolu veseleji,asi kravina,co? Prostě,když bude odpovídající prostor vadilo by moc mít je spolu??

No chlapi dík za postřehy. Udělám to asi tak,že toho hada si pořídím (měl jsem to stejně v plánu) a holt přibude terárko. To nebude asi problém. A do té doby (asi tři týdny) budou prostě spolu. předpokládám,že to tu chvilku vydrží. Děkuju ještě jednou za názory. M.

Zdarec, samozřejmě ideální je chovat hady odděleně, nejlépe podle pohlaví - jsou to po většinu života samotáři ( kromě páření ev. zimování ). Pokud není zbytí, dají se chovat společně i nekonkurující si druhy, obývající podobné lokality ( ne jak Para;-)) . Krmit je určitě vhodnější odděleně, jednou se mi při společném krmení v teráriu zakousli oba hroznýši do jednoho potkana a spravedlivě si jej roztrhli! Nevím na kolik je vhodné krmení ve vaničce, ale špatně trefený potkan dokáže velice rychle vyskočit a honit jej po bytě.....:x:To bych raději vyházel knihy z knihovny a nacpal tam na krmení hrozňu.

No já vím že to není ideální, ale jak jsem napsal je to dočasné (cca 2 měsíce) přišlo mi zbytečný na tak krátkou dobu pořizovat extra terárko.
Navíc mam to zařízený tak abych vyhověl oběma a to i přesto, že moje regiuska na momentální "období dešťů" evidentně kašle a drží se v sušší části terária i když má možnost vlhčího kouta, no a tmavka ta pořád leží na svý topný desce a sleze jen když jde lemtat :))

Ono ty obecně dané nároky na prostředí u hadů jsou dle mého jen orientační a je lépe u svého hada vypozorovat (ovšem to chce čas a trpělivost) co mu nejvíc vyhovuje a podle toho se zařídit (né vždy co je psáno v literatuře je definitivní).
Tak třeba je všude psáno, že hrozna se rád a často koupe....no třeba můj hroznýš do vody nikdy dobrovolně nevlezl a to i přesto že má v teráriu velkej bazén.

Takže pro mě osobně je důležitější, že poskytnu svým hadům podmínky která jim skutečně vyhovují a že jsou moji hadi zdraví, perfektně přímají potravu, krásně se svlékají atd. než abych se striktně držel psaných pravidel a pak třeba řešil nějaké zdavotní potíže .;-)

P.S. On třeba chov hadů jen na novinách může jen těžko nějak suplovat přirozenej biotop a to už nemluvim o bídné hygieně (když si představim že se na takovém podkladě vymočí třeba 4 metrová tmavka tak pak v těch chca*kách plave :-/)
Přesto to má takto řada zkušených, dlouholetých a uznávaných chovatelů zařízeno a dokonce to doporučují.