Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co chovat?

Ahoj :puff:

Měl jsem dvě akvária, 80 a 120 litru. Posledni rybicka mi chcipla starim a nyni nevim, co s tema akvarkama. Rybicky v tom pestovat nebudu, protoze akvaria jsou ty levne sety pro zacatecniky (kazdy nekdy zacinal :-[) a kdybych sel znovu do rybicek (jakoze v budoucnu urcite), tak si necham akvarko slepit a kryt udelat, vse na miru.

Ale ke kořenu dotazu: Co v nich teď chovat? Požadavky mám následující:

1) nesmí to moc smrdět
2) krmení maximálně 1x týdně, optimálně 1x měsičně (jsem na kolejích)
3) nenáročný chov
4) nesmí to bejt jedovatej had
5) ideálně něco vodního

Je mi jasný, že moc na výběr nemám, takže každej nápad vítám. Možná jestli ty mý požadavky splní nějaká mrňavá želva :?:

Díky :puff:

Tvé požadavky asi nic nesplní, vodní želvy jí alespoň dvakrát až třikrát týdně a hlavně brzy z takového akvária vyrostou. Snad Užovka r. Thamnophis, ale dokud je malá, tak chce krmit tak dvakrát týdně, v dospělosti stačí týdně. Ovšem akvárko by muselo být "bezúnikové", jinak je tam dlouho neudržíš. Mám obavu, že si buď akvárka budeš muset vzít na kolej anebo by je musel obstarat během tvé nepřítomnosti někdo jiný (rodiče, sourozenec). Problémem je, že asi rozměry akvárek nebudou ideální na terárium. A poměrně by je to chtělo přetvořit.

Ale existují i menší druhy želviček, s těma 120 litrama by se to dalo zkusit :-). Jenže to krmení je tam trochu častější. Pak jsou různí mloci, čolci, žabky....viz např. drápatka....velmi nenáročná, ale tam to krmení je taky víckrát než jednou za měsíc :puff: