Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acanthosaura capra

Ahoj,
minulý týden na burze na Ládví mě velmi zaujal trnoještěr kozí, já jsem spíše přes hady a v ještěrech se tolik nevyznam, vlastně skoro vůbec tak bych měla pár dotazů ohledně chovu. Máte někdo zkušenosti s tímto druhem? Něco jsem hledala na netu, ale moc toho není a hlavně když zadam trnojester kozí tak mi vyjede acanthosaura capra nebo armata a nevím tedy, který název je správný. Ale podle některých fotek se mi více líbíl armata, ale nevím jestli to byl opravdu on nebo jestli to není nějak zaměněné, protože na některých fotkách vypadají uplně stejne. Mě se moc líbí tento: http://calphotos.berkeley.edu/imgs/128x192/0000_00 00/0607/0454.jpeg tak bych chtěla vědet jestli je to teda capra nebo armata..Děkuji moc za rady

To bohužel nevím, nějaká Acanthosaura... Ale obecně, blbě se chovají, jou to ztresáci a chcípají a já osobně se domnívám, že jejich lovení v přírodě je jasná smrt téměř všch odchytů. Jinak občas se chovají ještě Bronchocely, kde se malilnko daří a pak Gonocephalové, ale také žádná sláva.

tekoucí přímo ne ale vydatně rosím 2x denně a také jim každé odpoledne kapu vodu z kapátka přímo do tlamy (stejně tak to dělám s chámeleony)... A ta samice vypadá tedy březí? A víte o někom kdo by měl odchovy? Dnes sem je viděl v praze na burze le myslím že to byly opět importy...

Sice to jde i bez tekoucí vody, pokud se naučí pít třeba z rozprašovače, ale nevidím důvod, proč to zbytečně pokoušet. Kapat acanthosaurám vodu do tlamy je podle mě celkem blbost a taky slušnej způsob jak je oddělat - obecně cpát se do nich co nejmíň. Malé čerpadlo stojí kolem 150, to není až taková investice. Rády se koupou, tak to ocení.

Samec nevypadá nejlíp, samice by březí být mohla, ale z fotek mi to jako jasná věc nepřijde.

Odchovy čas od času bývají, pokud se někomu podaří odinkubovat vejce po napářené samici z přírody nebo má štěstí a přinese si z importu kompatibilní zvířata. Mám dojem, že je nedávno někdo inzeroval na ifauně.

To, co bylo na burze byly importy. Obecně pokud to nejsou úplně mladá zvířata, tak je to import.

Jak máte udělané větrání v terárku? Z fotek to vypadá, že jen strop?

Já měl import pár asi dva a půl roku,bez tekoucí vody,jen s miskou vody a rosením...Byly tři snůšku,bohužel z nich nic nebylo,asi špatná inkubace.Při čtvrté padla samice,asi na vyčerpání...Tak jsem dal samce fuč...Ale třeba jsem měl jen kliku,takže za mě bezproblémový chov

já s nimi problémy taky neměla, ale pít ze stojaté vody nebo ze špricky se naučily až po čase, těsně po importu vyžadovaly, aby jim to teklo. Navíc se v tom vodopádu rády cachtaly. Ono pokud člověk pořídí čerstvé importy, tak jim holt než se stabilizují musí udělat pár ústupků. Holt to nejsou zvířata pro začátečníka, nebo pro někoho, komu chybí cit pro zvířata. Ale stabilizované jsou v pohodě...nám kladly jak slepice, ale bohužel rády do vody. Jinak snůšky se mi nikdy nepovedlo vylíhnout v inkubátoru, ale naopak když se nechaly v terárku, tak se vylíhla všechna mláďata. Akorát je pak nikdo nechtěl :-(

Zdravim mám samicku acanthosaura capra 7 měsíců 18cm i s ocasem ,a mám dotaz na krmení všude čtu ze mláďata maj jíst co nejvíc jiný menší druh treba i 6 cvrcku denně a prave proto se ptám jak je to s acanthosaurou žere mi tak obden 1 cvrcka a když chci dat po chvíli dalšího tak zavírá oči takze asi má dost ale neni to málo 1 cvrcek za 2 dny?

mužete mi nekdo poradit? nekdo kdo je chova jak krmi mlade? dekuji ... kdyz jim tam ty crvcky dam tak si tam chodi :D zaujme je jen kdyz ji dam pred cumak kdyz chce veme si 1 tak obden nekdy ani ne... mam ji 3-4 mesice driv jedla i 2 cvrcky nekdy nwm jestli je to v poradku ale tak kdyby chtel a jeste tak nebude zavirat oci ne? :)

zdravé Acanthosaury v dobrých podmínkách žerou jak mlejn, pokud takhle špatně žere, tak je v něčem bota...chybí podmínky chovu, nebo nejlépe fotka. Já krmim tak, že jim hodim do ubikace hrst hmyzu a ony si ho pochytají a sežerou. Pokud mi teda neskočí do kýblu s hmyzem a nežerou rovnou z něj, to taky rády dělají.