Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem škůdci/paraziti v chovu cvrčků!!

Dnes jsem si všiml, že v mém mini chovu cvrčků se objevili nějací úplně mikro mini malý bílý škůdci. Jsou opravdu maličký, ale je jich spousta. Dá se, říct že se objevili ze dne na den. A najednou obléhají všechny boxy s cvrčkama(na stěnách, víku, všude). Nevíte někdo co jsou zač a jak se jich zbavit - nějaký protiparazitní prostředky? Bojím se aby se nedej bože dostali až k stravitelovi krmného hmyzu :-( díky moc.

divný je, že ty cvrčky chovám už přes rok a furt stejným postupem a objevili se až teď :-( sucho tam mám, nevhlčím vůbec nic ani mikrocvrčkům vše jedu na sucho, větrání taky dostatečné - přes celý strop, no nevim kde se tam vzali :-( a jak se jich teda teď mužu zbavit??? mužu dále s těma cvrkama krmit?? nebo ne, aby se roztoči nedostali k chameleonovi?? díky

No, to prave nevim, jen domnenka. :-) Tak nejak laicky vim ze jsou ruzni roztoci, a to co mame u hmyzu nejspis spolu koexistuje bez nejakych konfliktu (male "zive" bile piditecky) - zivi se nejspis zbytky krmeni pro hmyz, svleckami atd. Nejspis nejde o nejake parazity co by napadaly primo neco ziveho? Vic asi napise nekdo zkusenejsi...

není sucho a sucho, roztoči dokáží přežít i v suchém prostředí když je dobrá vlhkost vzduchu. Přímo cvrkům asi nevadí, pokuď jich není enormní množství k větším úhynum snad nedochází. Vliv mají na lihnivost mladých cvrčků, něják asi poškozují vejce, ale výsledek je pak dost mizernej. Zbavit se jich dá docela dobře zvíšením teploty výrazným větráním a přerušením cyklu- čistit, mýt, drhnout a měnit kompletně všechno vybavení v cvrčkárně aspoň 3x týdně. Je to magořina ale za tři tejdny tam nebudou. Nebo skrmit a nasadit nový do chovu.

třikrát týdně po dobu 3 tejdnů měnit??? na to se mužu vys*** :-) Dnes jsem box kde se roztoči objevili zrušil - cvrčky jsem přeházel do boxu na zkrmení a box kompletně vydezinfikoval, ale horší je že roztoči lezou prostě i po cvrřkárně a dalších boxech takže se akorát přemístí jinak. Snažil jsem se roztokem sava očistit zbývající boxy a celou cvrčkárnu tak uvidím jaký to bude mít úspěch. Jinak když jsem u toho čištění boxů na cvrčky?? jak často vše měníte?? tzn vše i plata od vajec, ubrousky na dně atd díky moc

no jestli nezměníte podmínky v chovu tak se vrátí, mrchy jsou dost pohyblivý a stopro jsou ve všech boxech v aspoň min. množství. Je lepší si pohrát s podmínkami a nevytvářet jim vhodné prostředí. Zbytky potravy především vlhké, koncentrace cvrčků na velikost prostoru.
Jinak mám cvrčky na omezeném prostoru, místa není nikdy dost. Každý den jednorázová údržba a krmení- odstraňování neskrmené zelené stravy. Vhodné je pořešit krmítka na suchou stravu a dávky tak na jeden den. Jednou týdně přesouvám vše do čistého, plata ponechávám 2-4 týdny ale čím častěji se mění tím líp. Zas podle možností. Na dno nepoužívám nic, efektivnější je častěji čistit.

njn je pravda, že koncentraci cvrčků v prostoru a čištní nádrže trochu podceňuju :-) jinak každý den dávám novou zeleň a starou vyhazuju, suché krmivo mám v miskách, ale problém bude asi moc cvrčků na malém prostoru (dřív jsem choval cvrčky banánový a ty se nerozmnožují tak jako domácí a teď jedu domácí a teď je opravdu hafo) a čištní boxu jednou za víc jak měsíc :-) páč to dělám tak, že cvrčky po prvním svleku náházím do velkého boxu, kde je mám až do zkrmení takže asi 40-50 dní a až pak box vyčistím a připravím pro další :-) divný je, že doteď to tak fungovalo, ale asi bude potřeba to měnit týdně jak píšeš no. Mužu se ještě zeptat jak cvrčky přendaváš do nového boxu??? jde o to, že bohužel nemáme vanu, ale jen sprchový kout takže přendavání všech cvrčků do druhýho boxu bude znamenat útěk spousta jedinců :-) díky za rady

Rád bych to trochu oživil, protože u mě se objevili také. Opravdu není škodlivé těmito cvrčky krmit? Koukal jsem že ty paraziti je obtěžují - jsou i na cvrčcích, zejména na hlavě a také se výrazně zvýšil úhyn. Včera jsem je přesunul jinam a původní akvárko vydezinfikoval. Po novém působišti se neuvěřitelně rychle hned rozlezli a jsou jich tisíce.

Dle toho, co jsem se zde dočetl dám tedy do akvárka nějaký zdroj tepla. To by mohlo pomoci.

Předem díky za jakoukoliv radu.