Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě krajty královské-co zvolit na roztoče?

Dobrý večer, prosím o radu, který přípravek mám použít na roztoče na mláděti krajty královské dlouhém 50cm.Přemýšlím o Neostomosanu, že bych s ním postříkala hadíka i terárium, ale mám strach, ať to takovému prckovi neublíží.V předchozích dotazech bylo uvedeno ředění 1:400, je vhodné i pro tak malého hada, nebo to mám raději zředit více? A nebo bude vhodnější na hadíka nastříkat Frontline a Neostomosan použít jenom na vystříkání terária? Nechtěla bych udělat víc škody než užitku, děkuji za každou radu.

Tak to je myslím docela zlo. Neostomosan se aplikuje tak 1X za 14 dní až tři týdny. navíc je vysoce toxický, pokud se had vykoupe a tu vodu posléze pije, otráví se. Nejlepší je hada natřít (kromě hlavy) úplně mu odstranit misku s vodou a dát ho do suchého karanténího terária/boxu na ubrousky. Jednak roztoči sucho příliš nemilují a taky je pěkně uvidíte na těch ubrouscích, jak budou odpadávat. Malou misku s trochou vody dávat tak 1X za 3 dny a optimálně ještě sledovat a po napití odstranit, aby se nemohl vykoupat. Nechci psát bludy, tak mě kdyžtak někdo opravte, ale zdá se mi, že natřít neostomosanem hada 2X během 3 dnů a ještě ho nechat koupat je pro zvíře rozsudek smrti.