Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cyclura nubila

Ahoj,
mám dotaz nebo spíše zájem o jakékoli poznámky z chovu kubánských leguánů.
Po mnoha letech chovu hadů se chystáme k rozšíření chovu o kubánské leguány.
Velmi bych ocenil, kdyby jste do tohoto vlákna vložili jakékoli informace z jejich chovu. Např. krmení mláďat, dospělců; nároky na prostor; agresivita; teploty; chovatelé v ČR; velikost vašich dospělců atd. atd.
Prostě cokoli, díky m.
PS: web jsem už koukal, ale je to slabší, stejně tak i zahraniční literatura :(

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké jsou nároky na prostor pro dospělého jedince a pro pár. Jestli např. stačí co psal Drobek (250x100x120) nebo jak jsem se jsem někde našel 10m2 plochy dna. Děkuji za odpovědi

tak my taky valcime jak se da....planu je plno, penez malo, mista zatim dost :-D Ten nas legos je v novym terku taky chvilku. celou dobu mel provizorni a uklizet v nem bylo peklo. ted uz to ma spad...natahnu hadici, splachnu do odpadu, ventilator na smradek no proste supeeeer :-) kvuli jeho indispozici neni vizuelne tak zajimave ale zatim vypada Vena spokojene :-)

Johny - Ja doufam ze ten nas bude malej po svem dedovi protoze jestli bude velkej po otci tak to mu budeme muset asi prenechat loznici :-D Pritel naopak doufa ze z neho bude poradny drak :-D

Zdravim,
my mame 1.1 C.nubila v terarku 3 x 2 x 2 metre na vysku, maju tam vela teras ktore im robia viac plochy ale aj tepelne rozdiely. Pohybuju sa tam kde potrebuju. Najvysia teplota je lokalne 45C a najmenej 22C. Potrava klasicky zelene, cez sezonu hlavne vonkajsie byliny a v zime hlavne pekingska kapusta a ladovy salat, davame aj naklicovat zrniny ako pre vtaky. Raz tyzdenne dostanu nejaky hmyz alebo holatko mysi, pripadne uvareny bielok. Momentalne mame krasne 4 vajcia v inkubatore. Tak to snad vyjde.