Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem •MVDr.Tomáš Vopršálek

Dobrý den,

ve středu beru na zákrok ( absces- nutná kyretáž)chamíka k p. MVDr.Vopršálkovi. Máte někdo zkušenosti s panem doktorem? Doufám, že to budou samá kladná slova! Jen se chci ještě ujistit, že to bude ok!:-)

Díky za případné info a přeji hezký den. Kubrtka.

Ahoj všem, píšu s hodně čerstvou zkušeností, tak to možná bude znít drsně.
Dneska nám umřela agamka. Dlouho nežrala, protože kladla vajíčka. Po nakladení se dříve vždy rozežrala, ale tentokrát ne. Šla jsem hned druhý den k panu doktorovi Vopršálkovi. Píchnul jí vápník, vitamín A a dexamethazon. Agamaka nežrala dál, měla v sobě totiž další vajíčka. Po 14 dnech nežraní jí opět píchnul vitamíny a vápník. Pak se jí udělala boule na krku, řekl, že to může být jen otok způsobený vejci. Vyhledala jsem tedy jiného veterináře, pana doktora Krále, který radil okamžitou operaci. Hned jí udělali sono, kde viděli spoustu vajec. Bohužel naše agamka operaci nepřežila,protože už byla slabá. Možná, kdyby ji operovali před třemi týdny...ale to už se teď těžko posoudí. Každopádně moje zkušenost a radím to každému...dejte přednost sice trochu dražší, ale moderní technice a moderní medicíně před vitamíny a laskavým slovem za vždy stejnou taxu 599,-. Pan doktor Vopršálek je jistě specialista na plazy, ale připadá mi, že se zasekl v 80. letech. Operace zřejmě neprovádí, naší agamce by možná před třemi týdny zachránila život. Tolik moje zkušenost. Eva

Předesílám, že jsem z jiného konce republiky a MVDr. Vopršálka osobně neznám, ale nedá mi to.....Není příliš moudré, kvůli jednomu (dvěma)nepovedému případu doktora odsoudit. Neznám totiž žádného veterináře, který by někdy neudělal chybu a něco mu pod rukama neexlo. S podobným přístupem by totiž zvířata neměl kdo léčit.;-)

Já ho vůbec neodsuzuju, jen jsem se chtěla podělit o svou zkušenost...nebylo to poprvé, co jsem u něj byla. Vždycky to probíhalo naprosto stejně, ať jí bylo cokoli...vitamínky...někdy to stačí, někdy ne...Agamka umřela po operaci tím dalším doktorem, ale proto, že už byla slabá.

Zdravim.Musi m se taky zapojit do diskuze.Jestli mužu doporučit tak jenom tudle kliniku www.veterina-plzen.cz .Jezdil sem od čerta k dáblu s chameleonem všude mi říkali že je to rutiní záležitost u chameleonu je to vyhředlá kloaka.Ale jeden mě poslal na tudle kliniku že ten doktor je specializovaný doktor na chameleony.Sice to bylo draší ale hospitalizoval a prohlídnul ho a řekl mi že je to hemipenis oteklej a tudíš se spátky nestáhnul.Nakonec mu ho musel amputovat.Všechno udělal on a ešte mi dal hromadu rad pro chov ted se daří mému chameleonovi skvěle a zvědčil svuj oběm protože měl nějaké parazity na které přišel když mu dělal rozbor trusu. Proto tuto kliniku všem doporučuji a když už cestovat takovou dálku tak opravdu ke specialistovi.

My máme s panem Vopršálkem jen dobré zkušenosti. Po našem návratu z víkendu měla jedna samička od eublíků špatně svlečený ocásek, asi na 1/3 zůstala stará kůže, která seschla, nepomohlo máčení ani snaha starou kůži odstranit. Blbce z nás p. Vopršálek nedělal, žádnou vakcínu nevnucoval, .... popovídali jsme si o léčbách plazů, nevhodnosti okamžitého nasazování širokospektrálních antibiotik a pod. Špička ocásku sice odumřela, ale infekce se nešířila dál, krásně to upadlo a ocásek zregeneroval.
Za mě mohu napsat, že po zkušenostech s "lisdkými lékaři"(a že těch zkušeností je celá řada, máme 4 děti a užili jsme si na kdejakém oddělení v nemocnici) konstatuji, chtěl bych, aby podobní veterináři léčili mě a moje děti.

Rozhodně nechci hodnotit práci veterinářů, ale ráda bych poznamenala, že by se měl chovatel vždycky primárně ohléhnout za celkovým způsobem chovu a snažit se najít příčinu, proč se jeho zvíře nevykladlo apod. Nějaké zhodnocení toho, jak četné jsou tyto problémy u zvířat v přírodě asi budeme hledat marně, ale taky je třeba se nad tím zamyslet. Vet je jen taková třešnička na dortu moderní civilizace a většinou jsou to pejskaři, kočičkáři.. Dovedete si představit, jak malé procento v celkové výuce na fakultách zaujímají třeba plazi? U nás v Ostravě jsem párkrát šla za tzv. specialistkou na plazy. Nebudu jmenovat, protože je to nefér. Lidí se vzděláním si obecně vážím a ta paní dělala co mohla, ale o poměru vápníku a fosforu v těle plazů nevěděla nic, byla velmi překvapená, že pyramidovaný krunýř nejde jednoduše zbrousit atd. Prostě to nemají v osnovách v takovém rozsahu jako potřebujeme a pokud se najde odborník na plazy,který má aspoň základní znalosti, tak bych byla ráda i za to a když se něco nepovede, nedá se nic dělat. Pomluvy v diskusích toho moc nevyřeší. Také vet s lepším vybavením si vezme logicky víc peněz než ten bez vybavení a můžeme se dopátrat snáze příčiny. Každopáně podle hesla - máš zodpovědnost za vše cos k sobě připoutal - bych zapátrala spíš v těch podmínkách chovu..

Můžete se podívat na www.brouber.cz. Naše agamky jsou jak naše děti. To, že snáší 5x do roka místo jednou, je způsobeno právě tím, že se mají až moc dobře. Kladla by už po 17. a nikdy nenastal žádný problém. Každopádně souhlasím, že veterináři se o plazech učí spíše za pochodu. Nechtěla jsem svým příspěvkem nikoho odsoudit ani urazit, jen se podělit o zkušenost. V našem případě by při operaci před třemi týdny měla větší šanci přežít...doporučuji tedy v případě potíží neobepisovat diskuzi, proč agama nežere, proč je apatická atd, ale vyhledat lékaře odborníka na plazy s náležitým vybavením.

No mám pocit že po nesvlečené kůži bych čekal při léčbě vetem cokoli jiného jen ne nekrozu a regenerát. Ono kdyby se to nechalo, možná by to svlékla příště ale hůř by to asi nedopadlo. Ad agama v anamnese zmínit vykladení pár dní před návštěvou okamžitě napovídá na podezření na zadrženou snůšku, pak rtg či sono.

Panu doktorovi jsem nejdříve před osobní schůzkou chtěla zavolat, jak mi řekla paní recepční, ale to, jak se mnou pan doktor komunikoval, mě nadobro odradilo, od osobní návštěvy. Volala jsem ohledně problému s želvou, předtím jsem navštívila již 2 veterináře, kteří mi radili stejný postup. S tímto panem doktorem jsem se chtěla poradit, poté co jsem mu sdělila, jak postupuji, tak mi začal arogantě a povýšeně dávat kázání o tom, že on už je v praxi 30let a nehodlá se bavit s někým, kdo dělá tohle. Když jsem mu řekla, že právě proto, že je tak "vyhlášený" mu volám, tak už se ani neobtěžoval reagovat natož radit, neboť zavěsil. Takový přístup je podle mě naprosto neprofesionální, pokud člověk volá kvůli radě a on ho takhle odsoudí, místo aby tedy poskytl svůj kvalifikovaný názor. V životě jsem se nesetkala, s takto nevhodným přístupem.

Daného veterináře neznám, ale tak nějak nevím, co jste čekala. Má někde vyvěšené, že poskytuje konzultace po telefonu ? Myslíte si, že nějaký veterinář/doktor dokáže léčit/navrhnout správnou léčbu po telefonu ?
Tím, že s vámi bude ztrácet po telefonu čas, tak ten mu zaplatí kdo přesně ?
Ještě když mu zavoláte a začnete kromě diagnózy vykládat i postup léčby, jaký byste zvolila vy a co on na to říká...
Zkuste si takto zavolat třeba do Motola, chtějte k telefonu nějakého chirurga a začněte mu vyprávět, jak vy byste operovala třeba slepé střevo a co on na to říká.

Zavěsit někomu, kdo se evidentně nechce objednat, je naopak naprosto profesionální. Dovolit si trávit pracovní den telefonováním může možná nějaký amatér, pracující člověk si toto dovolit nemůže.

Pokud by mě paní recepční sama neodkázala, ať pana doktora nejdříve zkontaktuji telefonicky, neudělala bych to, vyznělo to tak, že takto to v dané ordinaci běžně funguje.
Od pana veterináře jsem samozřejmě nečekala léčbu po telefonu. Čekala jsem, že mi sdělí, jestli je nutné ho navštěvovat osobně, nebo jestli postup, který aplikuji, podotýkám na radu 2 předchozích veterinářů, jak jsem psala výše, rozhodně ne svůj smyšlený postup:), je dle něj vhodný, či ne.
Každopádně si myslím, že rozhodně nebylo evidentní, že objednat nechci, takže si nemyslím, že takováto komunikace byla na místě.
Pokud považujete 30 vteřin času, které mi pan veterinář "věnoval" za vhodně využité, tedy k zesměšňování a vysmívání se, místo toho, aby mi například řekl, objednejte se, jinak vám nepomohu, tak potom nerozumím tomu, jak dle Vás docílí toho, aby nějakou práci měl.
Věřím tedy, že Vám takové chování přijde profesionální, já ho považuji za arogantní.