Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nalezený ježek

Zdravim všechny

Dnes se mému psovi povedlo najít ježka na zahradě a pohrát si sním. Ježka jsem tedy zachránil (nebo spíš psa :-D ) a dal narychlo do kýble s listím. Je lepší, když dam ježka zpět ven, a nebo ho ubytuji doma ve sklepě? Nevim, jestli by venku teďka přežil, když je vzbuzenej?

Předem dík.

Dobrý den,

mohu vás požádat o radu ohledně použití Arpalitu? Na lahvičce stojí, že nepoužívat do dvou měsíců věku. Máme na zahradě ježka (ježče), zřejmě nějaké zpomalené mládě (věk nedokážu odhadnout). Před více než týdnem jsme ho našli ve dne na trávníku, jak jen leží a ztěžka oddychuje. Po cca 10 dnech, co ho krmíme cvrčky, šváby a kapsičkami pro štěňata už vypadá dobře a je aktivní až v podvečer - sám si přijde pro krmení. Ale je naprosto obalený klíšťaty a zřejmě i blechami, tak bychom mu s tím chtěli trochu pomoci. Arpalit jsme dnes koupili, ale zajímá mě to dávkování. Odhaduju ho na cca 15 cm délky, váhu netuším. Děkuji.

hele pokud to je mrňous a je takhle slabý jak píšeš, tak rači kup Biokill - teď nevim jestli na zvířata je oranžový nebo žlutý, ale to ti ve zverexu řeknou. Arpalit není dobrý na mláďata a oslabená zvířata, Frontline je schopný zabít i dospělého. Ten Biokill je v pohodě...on pokud těch ektoparazitů má takhle hodně, tak to je možná důvod jeho mizerného stavu. ježka nastříkej normálně celého, do vlhka, akorát mu to nenastříkej do očí a čumáčku.

Děkuji Vám za odpověď. Nejsem momentálně doma, ale požádal jsem přítelkyni, aby koupila ten Biokill (na zvířata je oranžový) a nastříkala ho s ním. Prý dnes ježka našla po páté hodině odpoledne ležet na trávníku a ztěžka oddychovat. Nechtěl moc žrát, spíše jen vyplivoval chycené cvrčky. Je obsypaný klíšťaty, tak ho opatrně nastříkala, což se mu nelíbilo (oči a čumák mu zakryla). Prý ale jen leží a není aktivní.

pokud už jen leží, tak to asi bude brzy konečná...kdyžtak jí ale řekni, ať ježoura dá někam do stínu, ať na něj nepraží slunce. Al stejně to nevidim dobře...blechy a klíšťata takhle masově napadají něčím hodně oslabená zvířata, co už prakticky nemají vlastní imunitu. A samozřejmě ještě jejich stav rapidně zhoršují. ten Biokill by mu měl trochu ulevit, ale stejně si nemyslim, že to ježura dá..

Prý si sám pak večer odlezl a ráno ho už nenašla, tak uvidíme. Spíše mě zaskočilo, že je to taková náhlá změna - předevčírem večer (to byla ta vedra) jsme ho krmili a byl aktivní a všechno s chutí sežral (cvrčky a šváby) a včera najednou jen ležel, do jídla jen kousnul a vyplivnul ho a tahal za sebou zadní nohu (psa ani kočku nemáme, aby si s ním "hráli")...

Ještě hloupá otázka pro klid duše - jak je to s ježky a vzteklinou? Našel jsem jen jeden článek o nákaze člověka od ježka (z Budapešti v Maďarsku před asi 17 lety) a pak informace pro lékaře z roku 2003, že riziko nákazy od ježka je minimální. Děkuji.

Vztekliny se neboj, tu nemají. Na odblešení a odklíštění Biokill klidně, Arpalit taky, Frontline ne. Nestříkat na hlavu. Z toho, co píšeš, ale ježek potřebuje sebrat a dojít na veterinu, může mít dle popisu třeba zápal plic, může mít taky plicní červy a té noze taky něco bude. Jakmile ho uvidíte, seberte ho a rovnou vyražte na veterinu. Dopředu si raději telefonicky ověřte, že vás tam s ježkem vezmou, někde se dost zdráhají. Pokud chceš, můžu ti poslat mailem seznam léčiv vhodných pro ježka včetně dávkování. Na veterině to většinou dost uvítají.

Na veterinu jsme ho nebrali, protože vypadal čím dál tím lépe a současný stav byla náhlá změna ze dne na den. Teď to ale není možné, protože já jsem do víkendu pryč a přítelkyně nemá auto. Navíc ho už dva dny po sobě nikde neviděla, tak ani nevíme, jak na tom je. Ten seznam mi, prosím, pošlete: ccceeerrrwww(zavináč)seznam(tečka)cz. Děkuji.