Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inkubátory

Zdravím Vás,

obracím se na Vás s dotazem zdalipak znáte nějaké firmy, případně soukromníky kteří se zabývají výrobou inkubátorů nejlépe v moravskoslezském kraji. Trochu nastal probém když jsem kontaktoval už druhou firmu která inkubátory vyrábí. Inkubátor by mi byli schopni vyrobit do 5 dnů, nebo by jej měli i skladem ale musím si sám pro něj osobně dojet...:-( Měli nemalé problémy s přepravní firmou a poštou protože inkubátory se k budoucím majitelům dostávaly často poškozené, popraskané nebo úplně zničené přepravou. Takže možnost zaslání je vyloučena...

Takže budu vděčný za každou indícii, radu či přímo odkaz nebo kontakt který bi mi mohl tento problém pomoci vyřešit.

Pro upřesnění sháním inkubátor:

"Vlhký typ" přiměřené velikosti aby se do něj vlezly min.2-3 snůšky agam vousatých.

Děkuji za Vaše odpovědi.

Milan:puff:

Pro vousatky "vlhky" nedoporucuji a na 2-3 snusky zvladnes v pohode vyrobit "suchy" sam - fakt to neni zadna veda. Dobre uzaviratelny plastovy box, vylozit/oblozit penovym polystyrenem, do vika nejslabsi topny kabel co sezenes, doprostred do vysky vajec nechat viset cidlo nejakeho rozumneho termostatu. Inkubujeme v takovemhle samo-domo boxu vse, uspesnost u vousatek prakticky 100% - co bylo oplozene to se i vylihlo, a to vzdy zdrave, vitalni a dobre rostouci.

(inkubujeme spis pri nizsich teplotach kolem 80 - 90 dnu, je to tak IMHO lepsi)

Já jsem si koupil na aukru za tři stovky mini ledničku do auta, která má kromě chlazení i topení. Stačilo vrtnout dírku na čidlo termostatu, umejt zevnitř savíčkem a inkubátor byl hotov za cca 30 vteřin :-). Je to jen na pár vajíček, ale funguje to dobře - vyzkoušeno. Tyhle věcičky se dají sehnat za babku a je to prakticky uplně bez práce.

Paráda !:-)

Vypadá to celkem jednoduše že bych to možná mohl i nějak zmáknout udělat;-)
To je nějaký ten "Samla nebo salma" plastový box, myslím že někde v obi nebo baumaxu jsem to viděl. Jen mi prosím řekni, celý ten box musí být hermeticky uzavřen, žádné dírky a pod ? Nezapaří se vejce, neplesniví ?

Vejce se nerosí v suchém ani v mokrém inkubátoru.Máčí se jen inkubační substrát a to v obou typech.Rozdíl je v tom,že u mokrého typu,zaručuje teplotu ohřívaná voda.Kdežto u suchého typu,zaručuje teplotu topný kabel.Je to jen příklad,takže ta ořívací tělesa,můžou být různá.

Tohle vlákno mi hodně pomohlo, taky plánuju sestavit jednoduchý suchý inkubátor. Chtěl jsem se ještě zeptat na 2 drobnosti:
1) větrání - je třeba nějaké dělat, aspoň několik děr do stěny plast. boxu nebo stačí jednou za čas zvednout víko jak píše halapremek;
2) topný kabel - je nejlepší ho dát do víka nebo do strany? Ten teplý vzduch takhle zůstane nahoře, ale zároveň nebude nic vysychat a ovlivňovat čidlo, kdyby se dal do strany, dostal by se teplý vzduch i níže, ale čidlo by asi přesně neměřilo teplotu... Jaké máte zkušenosti?
Díky, Petr

já vajíčka vizuálně kontroluji každý den- přez inkubátor nebo přez krabičky, aniž bych do toho lezla. Jednak kontroluji odstín vermikulitu a tím i vlhkost, navíc pokud nějaké vejce zkolabuje a zečne se kazit, tak i kvůli včasnému odstranění, aby se předešlo plísni a v krabičkách mimo inkubátor muškám.

Mě se u guttek nejvíc osvědčilo dát vejce do krabičky s navlhčeným perlitem, zavřít a s trčit do terárká. Vždy 100% líhnivost, inkubace se sice trochu prodlouží ale mláďata byla o to větší a vitálnější. Praktikuji to tak u všech korálovek a užovek (včetně O.porhyracea coxi)a bez problémů :)