Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jesteri - ktery?

Chtela bych zacit chovat nejakeho jestera jako je napr. gekon atd. Jenze vsichni musi zrat cvrcky a pordobny mrsky. Chtela sem se tedy jen zeptat jestli neexistuje nejake takovehle zviratko co se zivi treba nejakejma granulema, nebo cimkoli jinym nez necim zivim....dekuju

Jediný opravdový vegetarián je leguán zelený, který je ale velmi náročný na prostor a osvětlení. Někteří scinkové (rod Tiliqua) mají rádi sladké ovoce (banány apod.), k tomu kočičí konzervu a občas je ale třeba dávat šneky. Existuje i plodožravý gekon Rhacodactylus laechianus, ale to je dost náročný a i poměrně drahý tvor. Pokud vám jde jen o ty cvrčky, tak chameleolisy lze chovat jen na šnecích. Jinak tě musím zklamat, ale naprostá většina ještěrů ve větší či menší míře pořebuje hmyz nebo jiné bezobratlé či menší obratlovce.