Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius

Mam maly problem. Pri prvom vzliekani pythona mu v oku ostalo pravdepodobne trosku starej rohovky. Veterinar povedal ze pri dalsom vzliekani to pôjde dole .Uz sa od vtedy vzliekol tri krat a stale to ma v oku. Ako mu to mam odstranit? Dakujem.

Zdravím. Tak jak to popisujete to neznám. Nikdy se mi nestalo, aby se svlečka překrývající oko svlékla jen částečně.Po svlékání hada, kontrolujete svlečku? Jestli tam ony svlečky z očí jsou? Po svleku je vždy lepší kontrolovat svlečku, než hada.Pokud staré svlečky oka na sobě opravdu naschly v několika vrstvách, pak si myslím, že se toho had již sám nezbaví.

Odborník??? Pokud to nesvlékl na třikrát, tak to sám nedosvlékne. Doporučuji dostatečně dlouho oko máčet ve vlažné vodě nebo odvaru heřmánku a nebo aplikovat na oko mastičku Ophthalmoframykoin nebo jinou oční mast a po dvaceti minutách se jemným třením šupiny oka navlhčeným prstem pokusit kousek přischlé kůže odstranit. Pokud to opravdu nepůjde, tak to udělejte při nejbližším svlékání, mělo by to jít lépe. Jinak při dalších "zakaleních" před svlekem až do svleku dopřejte hadovi vlhký úkryt (např. vrstvu mechu) a po svleku pozorně hada prohlédněte, zda někde nezbyl kousek kůže, ten je třeba, co nejdříve odstranit. Nejčastěji kůže zůstane na hřbetě nebo na špičce ocasu.