Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B. arietans - vyzvrácení částečně natrávené potravy

Dobrý den,
mám pár mimin NZ06 B. arietans arietans a u dvou jedincu, jsem musel přistoupit kvůli odmítání potravy k násilnému krmení, je to pár týdnů co si vzali holátka sami, ale po asi 2dnech jeden z nich ji vyblil, po pár dnech jsem mu předložil menší hole a to vyblil asi 3den. :.( Ten druhej jedinec je bez problémů tráví a kálí.:puff:

Žádám o radu co mám dělat s tím blijícím jedincem - neexistuje nějakej preparát na tenhle trávící problém?
Myslím že ano, ale bohužel si nemužu vzpomenout jak se jmenuje a jak se užívá....

Děkuji za veškeré reakce
S pozdravem daboia - Mara

[http://img252.imageshack.us/img252/7740/bitisuj2.jp g]

Maro,

nevím jak arietánsky, ale já toto zažil u samce B.g. rhinoceros. Zvíře sežralo cokoliv, co jsem mu nabídl, a po třech dnech to vyblil. Pravda někdy to bylo i 4-5 dní. Dokonce Doc.Knotek delal výtěry, bakterku a já nevím co všechno. Zvíře, které bylo původně zadara najednou mělo hodnotu cca +-3000,- a furt nic. Nažralo se, vyblilo se. Koloběh. Když to trvalo cca 4 rok, a vyblitý potkán byl cítit přes půl ulice, následoval sice krutý ale jednoznačný krok. Zvíře dostalo hákem do hlavy a okamžitě šlo do mrazáku. Po usmrcení jsem si nechal udělat veškerá možná vyšetření na vet. a ejhle:
Zvíře bylo naprosto v pořádku, žádná patologická změna, žádné interní problémy. Dnes je z gabuny celkem hezká kožka na stěně.

PS: v době, kdy samice měřila cca 130 cm, měl samec necelých 60 santimétrov. Neprosperující zvíře k chovu nevhodné.

PPS: tímto to nebagatelizuju, jenom vyjadřuju svou zkušenost. :puff:

To víš, že to nebylo lehké rozhodování. Trochu mi tehdy pomohl nesnesitelný smrad, který se linul z baráku až na ulici, a já bezpečně věděl, co mě doma čeká. Snesu dost, ale tohle už byla vážně síla. A jak píšeš, co se zvířetem, které je na prd. Útlocit je sice fajn, ale všeho moc škodí :puff:

Zkoušel jsi například menší kořist,nebo hóódně dlouhé intervaly v krmení?Klidně delší než u samice.Co teploty?Někdy mohou být i v rámci druhu u různých jedinců rozdíly v preferenci teplot.Vysoká nebo naopak nízká teplota narušují proces trávení,dochází k rozvoji patologických bakterií a ty způsobí zvracení.
To ale asi víš.Spíše se jen ptám,zda jsi vzal v chovu tyhle možnosti v úvahu.

Zkoušel jsem opravdu vše co mě napadlo. Žena tyhle hady dostala zadarmo od kamaráda v době kdy se cena držel ke 3000,- a nebyl naprosto žádný problém s odbytem mláďat. To víš, že mi na takhle lukrativním párečku dost záleželo. Navíc to byla mláďata od nepříbuzných rodičů ("otcem" samce byl legenda ČS teraristiky - pan Jirka Vergner). Jenom těch cest do Brna, poplatků za vyšetření bylo ve finále víc, než by had běžně stál.

Zkoušel jsem různé finty s vlhčením (rosením), teplotama, velikostí stravy a výsledek byl pokaždý téměř totožný. Takže skončil jak jsem popsal výše :-(
Samice z tohoto páru loni vrhla (opět se samcem Jirky V.) 30 vitálních mláďat. :puff:

Rozhodně byhc to nevzdávala, vrhání potravy jsem také zažila u svých hadů, né sice u jedovatých, skus menší potravu jiného druhu, např. malou akvarijní rybičku, pokud i tuhle vyzvrací, žřejmě se bude jednat o chybu v metabolismu, zvíře nedokáže trávit potravu více bílkovinou a bohatou na tuky.Musíš samozřejmě dodávat vitamíny, zejména vit. skupiny B + minerální látky.Těmto hadům říkám anorektici, musíš je naučit zamilovat si jídlo. Postupně potom přidávej po malých dávkách kousky myší. Rozhodně se domnívám, že to stojí za pokus, já to nevzdala a mám krásnou 3letou páru Gonyosoma oxycephala samostatně žeroucí myši.