Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vipera renardi

Zdravím.
Chcel by som sa spýtať skusenejších jedárov,či je možné aby mohla by samica stará niečo vyše roka gravidná.Zimovaná
ešte nebola,živená je dobre.Párenie som nepostrehol,ale od určitého času nepríma potravu,navyše v zadnej polovice neustále hrubne.Je možné aby cca.ročný samec,ktorý ešte nebol zimovaný,mal spermie schopné oplodniť samicu?ďakujem Peter

Nejsem sice "skusený jedár", ale nechápu proč usuzuješ zrovna na březost? Vždyť žádný z tebou popsaných projevů tomu nenasvědčuje, to by vše co jsi vypsal muselo být opačně. Myslím si, že renardi bez zimování se ti budou jen stěží pářit, jeden rok je hodně málo na březost ev. zralost spermií u samce, navíc březí samice žerou podstatně více, pokud nejspou v období těsně před porodem.

Carlos o patro vejš má pravdu. Spíš bych se bál neprůchodnosti kloaky, tzn. nemožnosti vyprázdnění a s tím spojené odmítání potravy a ono "neustálé hrubnutie". Může to způsobit nízká teplota chovu, možná nějaké bakterie či co. To nevím, Carlos třeba v tomto poradí lépe.
Připiš víc detailů o podmínkách chovu, případně, pokud máš fotky, přilož je též. Ať jsme moudřejší.

/edit/ taky nejsem skušený jedár /edit/

ďakujem za reakcie.ja si samozrejme uvedomujem ze v tomto veku a bez zimovania je pravdepodobnost
gravidity nulova.len ma zaráža jej nahly nezaujem o potravu,ak chovate tieto hady viete ake su zrave a schopne zrat aj kazdy druhy den,navyse je cca.2 tyzdne po zvleku a nic.
gravidita je asi posledná možnost a ja odkedy nežerie si všimam jej zdravotný stav a celkovu aktivitu pozornejsie.
myslim,ze nepriechodnostou kloaky to nebude,vylučuje normalne,pre istotu som prave kontroloval,či nahodou
neostalo po zvleku nieco v tych partiach.co sa tyka podmienok chovu,nezmenilo sa nic,odkedy ich chovam.
v strucnosti popisem aspon
zakladne udaje:par chovam v terariu o rozmeroch 50x40x40cm,na dne jemny štrk do 2/3,zvyšok kusky kory.samorast,ukryt z kory
miska z vodou,pod ziarovkou kamen.teplota je v chladnejšej casti 26,pod ziarovkou mierne cez 30,inak okolo 28.hady travia skoro vsetok cas pod ziarovkou.v noci bezne bytova teplota cca22.rosim mierne prakticky len v obdobi zvleku.to vyrazne hrubnutie som si vsimol uz pred urcitym casom otazka nebola polozena len tak zo dna na den.ak by vas teda napadla ina pricina prosim poradte dakujem peter.