Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vylákať pytóna regiusa z úkrytu?

Dobrý deň, som čerstvým majiteľom okolo metra dlhého pytóna kráľovského. Do terária som mu kúpil dutý kus dreva ( konár ). Akonáhle však had zistil, že sa tam vmestí, tak tam zaliezol a nie a nie von. aj keď mu hodím myš, tak ju uloví vymrštením z úkrytu a vtiahne ju dnu. Problém je, že už druhý mesiac je stále v úkryte a vôbec nevylieza. Sem-tam vytrčí hlavu a viac nič. Chovám hada a ani ho nevidím, ani ho nemôžem nikomu ukázať a bojím sa že keď na mňa nie je zvyknutý, tak postupom času môže byť agresívny. Je to problém? Poprosil by som o akúkoľvek odbornú radu a za každú budem nesmierne vďačný. Ďakujem.

V teráriu by neměl mít žádný úkryt! Důsledek? Celé terárium bude vnímat jako svůj úkrytový a bezpečný prostor, ze kterého bude (muset) pozorovat okolní pohyb. Tím si na něj zvykne, nezdivočí a na vstup chovatele bude reagovat s podstatně menším stresem. Had zmizelý v úkrytu se také nedá kontrolovat!...jaký na to máte názor? Omlouvám se že to cpu sem, ale docela mě to taky zajímá protože třeba u morčete(vím, že s hadem se to srovnávat zrovna nedá), které bylo plaché také pomohlo odstranit úkryt a brzy si zvykl na ruch okolí a přestal být ve stresu.

Já vím z jakých to máte stránek, ostatně je tam takových takových "svérázných" názorů víc. Ty stránky jsou vlastně jen blogem o společném soužití s krajtou, jejíž chování a vlastnosti autor polidšťuje. Docela mě překvapuje, že některé ty myšlenky jsou i zde často prezentovány, a to i v jiných případech, jako dogma. Co se týká úkrytů, tak ty bych považoval, a to nejen v chovu krajt královských, za nezbytnost.

Jo, ono bohužel s rozmachem internetu se taky roztrhl pytel s různými růžovými blogísky, kde si každý kdo má mezi půlkami otvor může napsat, co chce a pustit to do éteru, byť je to seběvětší hovadina. A každý další nemyslící se toho chytí a pouští to dál a dál, takže se potom hovadiny šíří rychlochstí Ma3. Pak vznikají zcela mylná a nesmyslná dogmata, protože "se to přeci všude píše" :-/ .

No tady je právě ještě problém, že tyhle stránky byly jedny z prvních, které se týkaly teraristiky. Takže před pár lety to byla jedna z mála stránek, která se začátečníkům, čerpajícím informace z internetu, dostala pod ruku.