Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekoni pro začátečníka?

Ahoj. Chci se zeptat jaký je nejvhodnější druh gekona/gekončíka pro začátečníka? Pokud možno co nejmenší v dospělosti..

Jaké jsou nároky na místo (velikost terária)?
Jaké je potřebné vybavení?

Budu vděčný za jakýkoli link nebo radu!

Děkuji.

Wiki

Link? - www.google.com (www.google.cz)
Gekončík noční (větší, klidný, barevný)
Lepidodactylus lugubris (pro tebe gekon panenský – malý, noční, hnědý, na množení nepotřebují samečka)
Předpokládám, že chceš denní - takže nějakou phelsumu (jsou malinké i větší, většinou chtějí vyšší vlhkost)
Zbytek si dohledáš snadno
Tohle jsou takové nejběžnější – existují i jiné vhodné
A rozmysli si to s tou velikostí - uvědom si, že shánět jim jídlo nebývá sranda po začátečníka, burzy jsou obvykle jen jednou měsíčně

Gekonů pro začátečníky máš celou řadu.Gekončík noční je asi nejvíce doporučovaný,nicméně já ti doporučím jiné druhy.Přece jen gekončíků nočních je všude plno.Vhodné pro tebe jsou třeba Rhacodactylus ciliatus,auriculatus,běžné druhy rodu Oedura,Coleonyx elegans,mitratus,Hemidactylus,Gekko,Teratolepis,Le pidodactylus,Paroedura picta,běžné druhy rodu Pachydactylus,Tarentola,Goniurosaurus a mnoho mnoho jiných.