Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teraristicka tetovani

Zajimalo by me kolik chovatelu je uchvaceno svymy chovanci natolik, ze si je nechali zvecnit na telo..? :) inu, pochlubte se svymi kerkami s terarijni tematikou:) rad bych zacal, ale jeste nemam definitivne zvolene misto, tak treba zde najdu inspiraci:)

Tak koukám, že tohle postihuje i teraristy. Před lety jsem se potkal s jedním chovatelem am. pitbull teriérů z USA a ten si nechal vytetovat své The Best pejsky na tělo, když se vysvlékl do půl těla, tak byl jak chodící útulek. Nu což, proti gustu....
Mě by teda zajímalo, kolik z oněch tetáží je jen klišovitá záležitost, nebo to jsou opravdu vaši chovanci ?
PB

Zajímavé téma,
já myslím, že nás bude hodně :-).
Já se chlubit nebudu ale pro představu mám na rameni svoji AST a u jednoho určitě nekončím, odpůrcům tetování to člověk nevysvětlí, je to marné jako vysvětlovat babičce (třeba té mojí :-D )proč chovéme tera. zvířata :-)

tak koukam, ze se to tu docela rozjelo a zacinaji se ozyvat jak priznivci tak odpurci tetovani :))
Prave kvuli tomu jak pise Macho, ze je tetovani droga se furt nemuzu rozhoupat jestli se do toho vrhnu nebo ne:D dovedu si predstavit jak me to chytne a necham si na sebe tetovat i krmny hmyz:D
Kazdopadne premyslim bud o Hortulanovi na predlokti nebo chamousi na rameno,lopatku,hrudnik..? a pak uz pridam jen vetev pres cely bok a na ni nekam posadim dalsiho chamouse:D

Tak to musím oponovat. Ano, všeobecně takový názor je, ale je to opravdu jenom a jenom na jedinci. Já mám kérku jen jednu, ale zato celou páteř a lopatky. Všichni mě strašně varovali, jak ta páteř bude nejhorší a jak to mám hlavně na kostech a tam to nevíc bolí. Má opačnou zkušenost. Neberem-li v potaz, že si člověk za chvíli na ten strojek zvykne a dá se to brát docela jako masáž, tak mě to rozhodně bylo daleko víc nepříjemný na místech kde nejsou kosti a na kostech to bylo úplně v pohodě. Jediná opravdu nepříjemná místa byla těsně nad zadkem - páteř a nahoře na krku (už skoro ve vlasech) - páteř.
A ano, je to návykové, ale naštěstí Vás stále drží nedostatek financí , případně místa - no jak s teraristikou :-)

přijde bukanýr do tetovacího salonu a říká taterovi. Já bych chtěl vytetovat autíčko na ptáka.
Tater, zvyklý na ledasco, se nedá vyvést z míry a ptá se: má to být sporťák nebo raději limuzína?
Bukanýr, tak trochu smutně, odpoví. To je jedno, já s ním stejně pojedu do prdele.

tož za mě k tetování asi tak

[Lea dej bacha na podzim,aby tě tuten atropák nenasál na plachtu[/i]][i]Lea dej bacha na podzim,aby tě tuten atropák nenasál na plachtu[/i]]

Vysvětlím, nebo to aspoň zkusím :
ATROPÁK - Atropin je tropanový alkaloid, který má halucinační účinky . Obsažen v rostlinách, mohou se tím živit i zmiňovaní cvrčci, který si chce nechat Leadmington nechat i s platama vytetovat.
PLACHTA - Větší prostor, zde mistr asi myslel záměnu za ta plata od vajec...
Sakra chlapi, gůůglujem a nelejem to pivo z oken :-D
PB

Já bych osvětlil trošku jinak:
ATROPÁK- hovorové označení pro nočního motýla Lišaje smrtihlava Acherontia atropos :-), kterého má Leamington vykérovaného na krku
Ať tě nenasaje na plachtu- ten zmiňovaný atropák se dá ulovit ,v noci, na dobře osvětlenou bílou plachtu ;-):-D

Boha, vy máte ale problémy :-D:-D:-D
Překlad:
Vstup: "zdar:-D brožáku kam směřuješ:-D,Lea dej bacha na podzim,aby tě tuten atropák nenasál na plachtu :-D:-D"
Výstup:"Nazdar :-) P. Broži, kam směřuješ? Leamingtone, dej si na podzim pozor, aby tě ten vytetovaný lišaj na krku neodnesl na entomologickou plachtu při chytání nočního hmyzu."

Víc studovat tera :-), méně kouřit a chlastat...

zdar:-D sleduji,že až na jednoho člověka,máte docelo slušné mezery ve vzdělání :-D.
a.d.P.B.:ty jsi si co loc. o dost níže.Atropák je totiž migrant a létá k nám až na podzim :-) a je docela sranda ho uzmout na plachtě(taky je to vrtulník)za posledních 10let mám 3ks.:-)je to docela špek :-D:-D,jinak :-) mám doma tuším asi 140 krabic Lepidoptera a 140krabic coleoptera:-),no taky za 25let:-D:-D:-D
Edit:Pájo:kašli na myši :-D,běž se raději věnovat něčemu lepšímu ;-)
:jj a tuto nevíš ,čekej až budou lítat babky :-D
Edit2:asi jsem se narodil v nějaké špatné době,ale doba"universálních vojáků"končí:-(

To mi moc do hlavy nejde no... to uz je celkem prehnanost... ja bych treba nechtel tetovani ktery by se nedalo schovat pod rukav nebo triko...precejen nekdy to muze prekazet...takze ruzne potetovany hlavy,obliceje a podobne nejsou nic pro me:D

Uz sem prolez celej Google a hledal sem tetovani na tema chameleonia nenasel sem nic co by se mi zamlouvalo....nechci nic barevnyho...mozna neco do "tribal" stylu....spousta lidi ma ruzny gekony a jesterky prave tim stylem ale chameleony ne...asi si fakt budu msuet neco sam nakreslit,pak to prokonzultovat s taterem a nejak to doladit:)

Ja to hledam uz terti den a nikde jsem nenarazil na to co si presne predstavuju...asi to dopadne tak, ze blejsknu nejakyho svyho chovance a odnesu to nekam do studia aby mi to do toho tribalu nebo neceho podobnyho zkusili hodit... mozna bych se nechal zlakat i na portret,ale leda v odstinech sedi...nechtel bych to barevny...neco viz tohle:
[http://tera.poradna.net/file/view/8102-stock-photo -chameleon-furcifer-pardalis-sambava-years-in-fron t-of-a-white-background-13359166-jpg]

Tak včera jsme s přítelkyní byly na našem prvním tetování. Přítelkyně ho měla hotové za nějakou půl hodinku, já tam ležel tři hodiny, a to Vám povím, po chvilce jsem měl pěkně přeleželej zadek :-D.. No podle mě je výsledek naprostá bomba, v reálu vypadá ještě líp a za ty prachy to podle mě určitě stálo.

Po dokončení, v reálu vypadá líp, škoda že není foceno na světle.

[http://www.achatina.cz/alba/alba/373_110817152942_ 0.jpg]

A tady tetování přítelkyně, myslím že výsledek je také super, na rozdíl od toho mího foceno na světle :-)

[http://www.achatina.cz/alba/alba/373_110817153326_ 0.jpg]

Přímo teraristické nee, ale tetování mám už dost a plánuji další. Je to můj životní styl stejně jako chov zvířat (no offense). :-) Ale to asi nikoho nezajímá, jen sem chtěl tohle vlákno otřepat aby zde mohli lidi dále postovat svoje kérky :-)

Bohužel to tak bylo, no, jak se říká : Minulost nezměníš, ale budoucnost si píšeš sám.

Nezměníš, to máš pravdu, ale můžeš částečně napravit. Když teď máš prachy na tak velký kérky, tak snadno můžeš srovnávat staré dluhy kvůli kterým tě tady chtělo spoustu lidí zabít, nemyslíš? :-)

A to jako chces tvrdit, ze nemas na ty lidi kontakty sam? Ty stovky emailu co ti napsali a pod? Pokud to s tou zmenu myslis vazne, tak zacni aktivne (posli jim prachy) a prestan se vymlouvat, ze se ti uz neozvali (se jim nedivim, kdyz si jim nereagoval, ze to vzdali)...
Pokud nemas emaily - projed tady stary vlakna a seznam mas za chvilku ]:)

PS. omlouvam se ostatnim za OT...

ahoj, využiji vlákna. Potřebovala bych poradit - plánuji celý rukáv a chtěla bych ho mít s terarijní tématikou. Ale ráda bych na rukávu zkompletovala jen zvířata která by se dala v uvozovkách potkat, aby každé zvíře nebylo "každý pes jiná ves" (například nechci mít hada z asie a vedle toho ještěrku z Ameriky). 100% jsem rozhodnutá že chci chameleona pardálího a od toho bych ráda odvíjel další živočichy. V rukávu chci ještě jednoho zástupce žáby, jednoho zástupce brouka, jednoho zástupce motýla, jednoho zástupce ještěrky a jednoho zástupce hada (hada nějakého tenkého ne škrtiče jako je např. krajta/hroznýš). Samozřejmě preferuji barevnější jednotlivce :) Moc děkuji všem za jakýkoliv nápad a návrh ;)

mezi madagaskarkou faunu jsem se již dívala, o ještěrce přemýšlím o felzumě madagaskarké, ale ještě hledám dál, třeba narazím na nějaký zajímavější druh :-) Jako had mne zaujal Ithycyphus perineti. Za odkazy moc děkuju, hned je sjedu.

To jsou dost silná slova Straslave. Vždyť mně ani mé okolí vůbec neznáš. Sama už mám rodinu a manžel mou vášeň podporuje a sám jí se mnou sdílí :) Přišla jsem pro nápad/návrh a ne pro poučování jaká bude má situace za 25 let ;)

Ahoj.
Třeba 10 měřit a jednou řezat.

Hodně zvířat jen na ruku bude opruz třeba zvolit koncept a tím se zhruba řídit ;-).

Jinak to bude vypadat jak natrhanej katalog motivů.=aby to vyniklo musí se stínovat atd.to je třeba naplánovat=
já bych to viděl asi tak začal bych na zádech něčím větším a přes rameno na pazoury:-D.

No tak se omlouvám.Já si jen doted myslel,že tetování by mělo mít nějaký smysl a mělo by zobrazovat moji osobu....Ale jak vidím,stačí si nechat poradit nějaké latinské názvy zvířat,ke kterým nemám a nebudu mít nikdy žádný vztah a nechat si to udělat...Hlavně že bude ruka barevná...Prostě jsem vůl,tak sorry...

je to každýho věc, ať už něco vyjadřují, nebo je to jen "modní" doplněk...chápu že né každej tetování a další věci uznává...různí lidé, různé názory...pro mě obě moje tetování mají jasný význam a smysl a ano také si myslím, že by to tak mělo být...ale "moje tělo, moje volba" :-)

strastave částečně máš pravdu,ale dnes už není tattoo jen o lidech a jejich vyjádření světa. Z většiny dnes jen modní doplněk kýčovitých princezen a metroušů. To že má kdejaký post/puberták nějaký obrázek pro frajeřinu,neznamená že to jiní nemají z hlubšího přesvědčení. Asi bude rozdíl v tetování zvířat která neznám a zvířat která dělám,ale na nějaký moralizování to moc není. :-)

No já si stejně myslím,že když už se po dlouhé ůvaze rozhodnu pro něco tak zásadního,jako je pomalování celé ruky,tak bych měl motyvy mít vymyšlené....Toto řešení,tedy poradte mi,co na ruku,mi přijde prostě hloupé....Až se jednou třeba vnučka zeptá babičky,co to má na ruce,tak odpoví,-nevím,nějaká zvířata,cizí lidi na netu říkaly,že jsou hezká-....Není lepší odpovědět,-ale zvířata,která jsem léta chovala a měla jsem je moooc ráda,stejně jako tebe,holčičko-....Aspon teda předpokládám,že paní nějaké tera má,když je potřebuje mít nutně stále u sebe....

ale já k terarijním zvířatům mám velmi blízký vztah a ovlivňuji můj život z velké části (doma mám cca 30 terárií od pavouků, hadů, ještěrů, chameleonů po šváby) ..jak řikám nic o mne nevíš Straslave ;)....moc děkuju Auriferovi za ten odkaz - je to přímo to co jsem potřebovala ! :-) ( radu / nápad na zajímavé druhy i ty co se normálně v teríriích chovají jen zřídka a nejsou tolik známí :)

Jinak nebude to mé první tetování, tak už trochu vím co a jak chodí...na druhé ruce mám rozdělaný rukáv s již hotovým damon variegatus :)

navíc netuším proč do této diskuze zavítají i takový kteří nejsou zrovna fandové tetování...taky například nechodím do motorkářské diskuze a nemelu tam žvásty o tom že jízda na motorce je tak nebezpečná a že by měli radši chodit pěšky.asi by mně každej poslal do .... :D

Děvče,já mám tetování ještě z komunistické vojny,kdy ty jsi ještě nebyla na světě....A jinak už vůbec nechápu,když jsi taková terariska s bytem plných terárek,proč si sama neumíš najít,co potřebuješ....Nehledě,že v terárkách máš inspirace určitě dost....Ale jestli nás tady chceš všechny ohromit,tak na mě rozhodně to neplatí...Jo a mimochodem,toto není tattoo stránka,ale stránka o plazech....No nic

straslav: s kérkama to mám stejně.. mělo by to pro znamenat něco osobního a hlubokého. Tak jsem pojal to svoje, které mohu schovat pod triko.. Nicméně existují lidé ve stylu Amy Whitehouse, kteří berou tetování jako zdokonalení jejich už tak krásných těl. Většinou to chce ještě tunely do uší, případně piercing do bobra :)