Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Substrát

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký substrát použít pod hada, noviny jsou neestetické a musí se často měnit, dřevěné štěpky může had pozřít s potravou a můžou mu způsobit ucpání střev, ale mám dilema jestli použít rašelinu z pískem kvuli desinfekčním účinkům, nebo lignocel. Proč se dává písek do rašeliny? Vyveďte mě z toho někdo::)8-)

Zatím mám zkušenost s hoblinami, na kterých jsem odchoval Elape schernski a teď jsem díky přečtení této diskuse na pochybách, co dát pod Python regius, kterou mám pár dní. Hobliny nejsou moc estetické, takže jsem jí dal lignocel. Takže teď zkusím dát drcenou kukuřici, nebo rašelinu. Máte s tou kukuřicí někdo zkušenost?

Mám pod nima už 5 let lignocel, bez jakýchkoliv problémů. Ovšem krmím je mimo terária, už jen z toho důvodu, že mám hady v každém terárku po dvou. Chovatel, od kterého jsem je jako "mimina" kupovala, měl a má dospělé p. regius cca 10 let na hoblinách a o žádném problému se nezmiňoval.