Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbojka Solar Raptor s jiným předřadníkem

Dobrý den, prosím o zkušenosti (či názor) s použitím výbojky Solar Raptor s předřadníkem jiné značky (konkrétně se mi jedná o předřadník k výbojce Bright Sun). Je takové použití možné (při odpovídající watáži předřadníku), nebo je nutné používat výhradně předřadník Solar Raptor? Případně jaké problémy při použití neoriginálního předřadníku hrozí? Děkuji.

Myslim si, ze je jedno jaky predradnik vybojku rozsveci.akorat wattaz musi byt odpovidajici..kupoval jsem pres terashop.cz taky Solar raptorku a predradnik je nejake jine znacky....a myslim ze zrovna Madmike by neposlal komplet ktery by nebyl kompatibilni.....

Dobrý den,

konkrétně se mi jedná o předřadník k výbojce Bright Sun

Můžete být bez obav, na předřadníku Bright Control fungovat bude. Pokud máte ale ten magnetický, ten provoz je docela naprd. (už jen fakt, že výbojka má s mag. předřadníkem spotřebu 93W + dalších X věcí).
Pokud máte tzv. Bright Control PRO, tedy elektronický předřadník je vše v nejlepším pořádku ;-)
Pokud by jste chtěla uplně jiný předřadník jiné značky, chce to už pohlídat si víc věcí.

Když je někdo natolik blbej, že šahá do objímky když je pod napětím a ještě o tom nic neví, tak je to potom těžký a nemá co si doma montovat elektriku. Zase bych ale rozlišoval kutila, kterej zvládá alespoň základy a je schopnej a umělce, kterej netuší, ale chce ušetřit a zkouší to. ;-)

Hodne zjednodusene - omezuje proud kter protece vybojkou - jde si to predstavit jako odpor v serii s vybojkou (takhle funguji vybojky "bez predradniku" - predradnikem je v nich zabudovane wolframove vlakno coby "odpor"). Odpor v serii je velmi neekonomicky (musi vyzarit ztratu jako teplo), proto jsou predradniky bud indukcni nebo elektronicke. Elektronicke jsou lepsi, ale to by bylo na delsi rozepisovani.

- bez predradniku by se vybojka znicila, protekl by pres ni po zapaleni vyboje prilis vysoky proud.