Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heloderma horridum exasperatum

Zdravim,

nez si poridim par Heloderma horridum exasperatum, tak mam par dotazu. Nechci nic podcenit a chci, aby se zvirata mela u me co nejlepe. Vyhledal jsem na netu snad vse, co se dalo, ale prece jen vetsina stranek se venuje H. suspectum. Jsem v kontaktu s panem Hottmarem, ale jak sam psal, nema s timto druhem moc zkusenosti, vlastnil je jen chvili. Specializuje se na suspecty a horridy se mu svym chovanim zdaly hodne odlisne.

Jde mi spis o prakticke zkusenosti. Napr. jakou UV lampu k nim, postaci terarko cca 130x70x70cm, mnozi je tady nekdo pravidelne atd... proste co vam bude zdat uzitecne, tak sem napiste. Diky.

loading...

zdar:-D no ty jsi nám nandal;-);-),ale jo, tak jako "u mě dobrý";-) dost pochybuji,že se tady někdo práskne,že je vůbec má..přitom stojí pár šupů :-D(za 250€ net probléma).
začíná to asi tady(bez urážky):-Dnez si poridim par Heloderma horridum exasperatum,,docela by mi zájímalo kdo ti ten pár prodá...myslím to tak,že pokud se daří chov a odchov proč je prodávat??jj pokud máš na mysli burzu??tak to je jiná..šamana co je určí na první pokus beru:-D,taky fotka sono je dobrá,ale realita je jiná..věř mi.
Václav je vlastně nestor Heloderma:-):-):-)
Takže tak večír něco vymyslím použiji strýčka Googla:-D ten určitě na něco přijde
Pošuk

zdar:-D a.d.krokouš..to já už taky goldů nejni nikdy dost.:-) ono dost záleží na zařízení tý bedny, ale rozměr má taky nějakou vypovídací hodnotu, je dobré, když se ta ještěrka může natáhnout jakým směrem chce;-)Ondro já ti nevím??sednul jsem na kolo a jel k sousedovi,změřil bedny ;-)asi to má nějaké divné,ale rozměry V...od 85-90cm.,H od 95-115cm,D 221-270cm asi podle skla co bylo ;-) a v druhém patře má nějaké divné jěštěrky :-[celé zelené a jiné s modrou no tuto je vrchol;-)
Na zařízení bedny je většinou kladen veliký důraz.
Světla:asi bude záležet na rozměru bedny,ale asi bych šel do javorového listu :-)Westron...:-)

S timhle ti neporadim, ale zkus napsat lidem, co je chovaj. Neni problem na ne ziskat mailovy adresy, kdyz juknes na ruzny evropsky inzerce, tak uvidis, ze je nabizi celkem dost lidi...tak se poptej primo jich, to bude myslim nejlepsi:) Rovnou ti poradi vse, co potrebujes a pak je od nich muzes zrovna i koupit;)

zdar:-) a.d. Lachesis:-)nejsem si na 100procent jist,zda tuty lidibudou komunikovat přes mail.Vlastně je to jedno.
Ono je to jen a goldech.Vrazíš do toho podniku "nekřestanské peníze"vychytáš všechny věci s tím související a pak to budeš všude psát???Lache:tuto udělá jen sebevrah:-D,věř mi.
Budu upřímný: speráty seženeš od 250Nz pokud to budou dva 2,0 flegmatici je vše o.k.oni se stejně jednou dorubou.
Cena sperátů je nízko,tam je to jasné.Posud sám;-)
cinty začínají někde na 500 adult 1000
horridy nomináty 1000-1250 někdy se podaří pro kámoše za 750.
alvaresky-nz sono je někde okolo 2500-2700.
bogertky 2700-5000.
Pokud jsem se v ceníku splet omlouvám se ;-)

Taky si dovolím přihodit dotaz:
....když píšeš po 250 NZ pokud to budou 2 samci :-/.
snad to není tabu;, vím že pohlaví se zejména u mláďat nedá určit. Takže při odběru mláďat tak trošku záleží na štěstí.
Ti co mají zkušenosti, můžou alespoň prozradit zda se mláďata Heloderm obvykle rodí v přibližně stejném poměru pohlaví? A nebo je obvylé že v odchovech samci, nebo samice převažují?;-)
Aby si člověk tak nějak udělal představu, jak problematické je z mláďat získat pár. Díky

Ty jo, no uz hledam pronajem nejakeho domku u Prahy, jednou bych chtel dosahnout i toho, aby byly pres leto venku v nejake obr kleci... ale to je zatim jen sen.
2,5metru krasa, tech 1.30 je teda dost malo... splhaji tak rady jak jsem vsude cetl? Jake UV pouzivas? U jednoho nemeckeho chovatele jsem se docetl, ze pouziva nejakou 80W od HQL, miva odchovy, tak touto cestou asi taky pujdu. Pridavas nejake vitaminy?
Jsem rad za kazdou praktickou zkusenost. Moc diky za odpoved.

Ja proste tu rivalitu mezi chovateli kvuli penezum nesnasim. Kdyz vim tak poradim, v prve rade jde o zvirata, aby se mela co nejlepe.

Kdyz vim tak poradim, v prve rade jde o zvirata, aby se mela co nejlepe.
A v drhom rade o peniaze. Chces ci nie, ak investujes 1000€ do jedneho zvierata budes chciet aby sa ti to aspon ciastocne vratilo. Ak prides na fintu ako ich lepsie mnozit atd. Povec, preco by si ju mal prezradit niekomu len tak s tym, ze bude viac odchovov a namiesto toho aby si odchov predal za 750€ predas ho za 500€.
Podla mna teraristika(a urcite niesom jediny ktory si to mysli) nieje o peniazoch, ale urcita navratnost je len a len k dobru. A rovnako nebude zaujimat teba to, ze sused o 3domy dalej dostal vianocne odmeny ked ty s toho nic nemas.Max dobry pocit s toho ze sa malepsie.
Samotne skusenosti z chovu najdes na nete, ale tie prave orechove finty ti len tak vecsina chovatelov neprezradi....

Samozrejme je pekne, kdyz se vrati penize do nich investovane.... na druhou stranu je to hobby a sbiram napr. hodinky a taky nepredpokladam, ze mi vydelaji nejake penize. A tak je to i o jinych koniccich....
Rozmnozeni je pro me osobne spis znamka toho, ze se zvirata maji u me dobre a udelal jsem vsechno co bylo v mych silach.
Asi jsem naivni...