Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hroznýš Královský-mláďata

Prosím o radu.Chovám dohromady pár B.c dnes ráno velké překvapení, klubko malých hroznýšů. Všechno v jednom terárku. Může mi někdo poradit jestli mohou zůstat spolu nebo musím mláďata oddělit? Dále jsou obalení lignocelem mám je nějak očistit? Byla bych vděčná za každou radu jak bych měla postupovat.Díky moc.

Byla to prvnička měla jich 11 ale 2 bohužel nepřežili.Dali jsme je do plastového boxu. Některým se váček stáhl ale ostatní ho mají pořád.V boxu mám mokrý ručník...někde na tera.por. jsem to četla,ale nevím jestli je to dobře.Asi tam dám ty ubrousky.Díky moc za rady.

a nezapomeň po prvním svleku začet skoušet krmit! hroznýši sou dost žraví a neměl by bejt problém ale bude to dobrý.

PS: Nejaký boa miminko by se mi hodilo, zavěs sem foto nebo pošli na benjopqa@gmail.com, teda pokud budou na prodej... :) hroznýši chovám 8 let ale hodila by se mi samička z jiné generace...

Dobrý den,chci se zeptat mám malého hroznýše královského jsem začátečník.Hadík má tak cca45cm.a slupnul mi myš tak 5cm.můžu mu ty myšky nadále každý týden podávat?neměl s ní žádný problém,strávil ji krásně,ale nevím jestli mu to nemůže nějak uvnitř ublížit?Prodavači v tera prodejnách říkali že ne,ale chci se zeptat někoho kdo tomu fakt rozumi.Moc vám děkuji za radu

Oddělit je musíte,už z důvodů,že je může umačkat a mláďata potřebují,alespoň do prvního svleku malinko jiné podmínky,než dospělí. Já osobně je po porodu umývám prcky v přepravce s heřmánkovým čajem s danným dávkováním. Po pár mláďatech to vyměníám. Je to zároveň dezinfekce a přepravka je natolik velká,že je tam prostě vložím a pud jim zavelí plavat a tím se zároveň umyjí,pokud to není zaschlé.Tím je míň stresuji.Jedince se silnou pupeční šňůrou podvazuji cca 1,5cm nad břiškem . U nevitálních a podvyživených mládat tím zachráníte život,ale většinou sním jsou ze začátku problémy a po dosažení životní stability hadíka není vhodný do chovu,akorát jako mazel. Do chovné skupiny bych je nedoporučoval,i když takto zachráněni jedinci chovatelovi udělají leckdy větší radost právě tím,že ho zachráníte a uděláte někomu radost,. Jinak vyčistit s dezinfekcí terko,umýt samici ( stačí ve vlážné vodě ), a až si odpočine nakrmit do syta,nebo jak začne jevit zájem o potravu. Klidně dvakrát,třikrát v daném krmném cyklu. Tak ať se daří. Kodl