Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská

Dobrý den, pořídili jsme si Felsumu madagaskarskou grandis a nějak se nám nelíbí :o( Má pořád otevřenou tlamu a nabírá do ní podestýlku. Nežere a sem tam to s ní trhne, jako by měla škytavku. Můžete nám, prosím, poradit, kde děláme chybu? Děkuji a přeji hezký den.

Jestli jste jí doposud nepodávali žádné vitamíny a minerály,tak už víte,kde je problém.Ono by si před koupením zvířete stačilo něco přečíst o jeho potřebách.Nutnost dodávat vitamíny a minerály se omílá pořád donekonečna.
Ten problém už asi vyřešit nepůjde a nejlepším řešením pro felsumu bude mrazák.

Tu tlamu má přehnutou,protože jí chybí vápník a tak si ho její organismus odebral z kostí,které jsou proto měkké.Podle mě bude asi nejlepší zvíře utratit,zkus sem dát nějakou fotku.
Proč jsi kupovala zvíře ze zverimexu,když grandisěk je všude plno?Chovatel ti k tomu něco řekne,sama uvidíš jak je chová,případně ti i do budoucna poradí.Lidi ve zverimexu většinou o chovu zvířata nemají ani páru.
Jen tak pro zajímavost,kolik ta felsuma stála?

No, trochu se mi nelíbí ty silácké řeči některých účastníků, kteří evidentnímu začátečníkovi v chovu moc neporadili. Ta felsuma nedostávala s krmením vitamíny a trpí jejich velkým nedostatkem. Bohužel, situace je natolik kritická, že to zvíře buď pomalu uhyne vyhladověním, nebo mu můžete jeho trápení zkrátit tím, že jej usmrtíte (zmrazením, injekcí...).
Pokud chcete novou felsumu, doporučuji nejdříve nastudovat potřebnou literaturu k chovu nebo se obrátit na chovatele, který felsumy množí a chová. Grandisky nemám, ale jsem ochoten poradit, klidně mě kontaktujte e-mailem nebo přes SZ. Ve zverimexech tato zvířata většinou trpí a nikdy bych tam felsumu nekoupil!