Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská

Dobrý den, pořídili jsme si Felsumu madagaskarskou grandis a nějak se nám nelíbí :o( Má pořád otevřenou tlamu a nabírá do ní podestýlku. Nežere a sem tam to s ní trhne, jako by měla škytavku. Můžete nám, prosím, poradit, kde děláme chybu? Děkuji a přeji hezký den.

Jestli jste jí doposud nepodávali žádné vitamíny a minerály,tak už víte,kde je problém.Ono by si před koupením zvířete stačilo něco přečíst o jeho potřebách.Nutnost dodávat vitamíny a minerály se omílá pořád donekonečna.
Ten problém už asi vyřešit nepůjde a nejlepším řešením pro felsumu bude mrazák.

Tu tlamu má přehnutou,protože jí chybí vápník a tak si ho její organismus odebral z kostí,které jsou proto měkké.Podle mě bude asi nejlepší zvíře utratit,zkus sem dát nějakou fotku.
Proč jsi kupovala zvíře ze zverimexu,když grandisěk je všude plno?Chovatel ti k tomu něco řekne,sama uvidíš jak je chová,případně ti i do budoucna poradí.Lidi ve zverimexu většinou o chovu zvířata nemají ani páru.
Jen tak pro zajímavost,kolik ta felsuma stála?

No, trochu se mi nelíbí ty silácké řeči některých účastníků, kteří evidentnímu začátečníkovi v chovu moc neporadili. Ta felsuma nedostávala s krmením vitamíny a trpí jejich velkým nedostatkem. Bohužel, situace je natolik kritická, že to zvíře buď pomalu uhyne vyhladověním, nebo mu můžete jeho trápení zkrátit tím, že jej usmrtíte (zmrazením, injekcí...).
Pokud chcete novou felsumu, doporučuji nejdříve nastudovat potřebnou literaturu k chovu nebo se obrátit na chovatele, který felsumy množí a chová. Grandisky nemám, ale jsem ochoten poradit, klidně mě kontaktujte e-mailem nebo přes SZ. Ve zverimexech tato zvířata většinou trpí a nikdy bych tam felsumu nekoupil!

Díky za podporu. Hned jsem si říkala, že by se to takhle rychle zvrtlo za pouhých 5 dní. Ve zverimexu mi tvrdili, že tento gekon je vhodný pro začátečníky, že v podstatě nepotřebuje nic než terárko, krmit cvrčky, svítit a sem tam přidat vitamíny. Dokonce jsem k němu dostala i brožurku. Jak to ale vypadá, samotný pan prodavač ji asi ani neotevřel. Byl to dárek pro manžela k narozeninám.
S felsumkou se teda rozloučíme a budeme jí muset zmrazit. Až to trochu rozdýcháme, pojedeme pro novou na Teraburzu (do zverimexu snad nepůjdu už ani pro granule pro psa, docela jste mě vyděsili). Děkuji moc za Vaši pomoc. M.

Felzumu zatím nemrazte, napište sem odkud jste. Je zde spousta chovatelů, kterým se takový zvíře může hodit jako krmení pro potravní specialisty. Chudák zvíře aspoň ještě někomu poslouží a Vám se možná ještě trochu sníží finanční ztráta...
Jinak souhlas s tím, že ze zveráče příště nebrat. Na burze nebo přímo od chovatele pořídíte grandisku od nějakých 3-4 stovek podle velikosti zvířete.

Spíše bych si projela inzerci, nabízí se jich všude dost. Slušný chovatel nebude mít problém Vás pozvat i k sobě domů, kde Vám vše vysvětlí a ukáže, v jakých podmínkách zvířata chová.
Na burzách pozor na zvířata z importu, nebývají vždy v dobrém stavu a importéři jsou bohužel většinou jen obchodníci, kteří se snaží hlavně prodat.
Už to tady bylo, ale dovolím si sem ten odkaz vložit ještě jednou - tady máte inzerátů dost a dost: r

poradíte mi jak a kde mám felsumu koupit?a jak jí převézt?zvířata při jakémkoli stresu velice trpí,chci tomu co nejvíce zamezit,proto abych ji nepořídila a ona mi hned chcípla.zatím shromažďuji info o chovu a podobně.děkuji za informace.

Felzumu poridte asi nejlepe na burze (kontakty i terminy poradanych burz jsou prispendlena vyse), nebo mrknete na inzerci ifauna.cz a zajdete si primo k chovateli. Prevoz jednoho maleho zvirete reste nejlepe tak, ze ho v krabicce soupnete pod tricko a bundu. Tam se spolehlive ani neprehreje ani nepodchladi. Kazdopadne zvire poridte az v dobe, kdy budete mit jasno co vsechno zvire potrebuje a budete mit zarizene terarko s promerenymi teplotami. Taky je dobre si vzit kontakt na prodejce v pripade, ze byste si ze zacatku nebyla v necem jista.

No tak tohle bylo smutné téma. Mohl by sem někdo napsat nějaké základní body chovu felsum ? Jak velké terárium, chovat jen v párech ? Jak vypočítám jak velkou potřebuju žárovku na vytopení terária ? Rostliny, krmení apod. Snažím se dohledat informace na netu, ale některé se mi nezdají. Děkuji