Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasílání zvířat

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti se zasíláním zvířat nejrůznějšími způsoby?
Ptal jsem se několika chovatelů a Ti to údajně běžně praktikují. Bohužel k nejbližším chovatelům (želv) to mám celkem daleko a bez auta je to trošku problém. Zasílání mi, ale nepříjde moc vhodné, docela bych tvrdil že se jedná i o týrání. Vím, že je lepší vlastní navštěva chovu. Rád bych slyšel Vaše názory pokud s tím máte zkušenosti. Přemýšlím jak to pořádně vymyslet, aby to bylo co nejméně problémové, ale tím zasláním by to vyšlo nejlépe, pokud by to nebylo drastické pro zvířata, určitě bych trval na co nejkratší dopravě. Dokonce jsem někde četl, že se dají transportovat zasíláním jen nějaké druhy zvířat a želvy mezi nimi nebyli.
Děkuji za Vaše názory a zkušenosti.

Mě osobně přišlo zvířat už několik desítek (převážně hmyz), ale také obratlovci a to vše přes českou poštu (dříve obchodním balíkem, dnes balíkem do ruky, či expresem). Stejně tak jsem mnoho zvířat odeslala. Zvířata vždy přišla v naprostém pořádku, jak ke mě, tak těm co jsem odesílala. Také si pro zvířata ráda dojedu osobně k chovateli, případně na burzu. Ale za mě má posílání zvířat palec nahoru. Ale samozřejmě někteří tak dobré zkušenosti nemají. Já mám alespoň jistotu, že náš pošťák co u nás ve městě rozváží, se chová k balíkům profesionálně a s úctou. Většinou balík vyndá přede mnou, má je tam hezky vyskládané a seřazené. Navíc, že jsme malé město, a jezdí k nám často, tak už ví, že mi chodí zvířata, tak mi ho vždycky předá co nejopatrněji, jako by to bylo mimino. Ale to záleží i na přístupu pošťáků k balíkům. Někteří jsou opravdu hovada.

Takže nakonec bych řekla, ano posílat, ale jen některá zvířata. Například tu želvu bych neriskla, leda by byla opravdu skvěle zabalená, aby se jí nic nestalo. Hmyz přes léto bez problémů, stejně tak i někteří obratlovci. Ale vždy jen službou, která zaručuje dodání do 24h, nebo kurýr českých drah. Co nedoporučuji je zásilková služba ppl. Přišly mě od ní dva balíky (naštěstí ne zvířata) vždy s ohromným zpožděním i několik dní a jeden balík byl pomačkaný a věci v něm rozflákané. A pošťák z ppl co to dovezl se k balíkům pokaždé choval jak hovado...

Vzhledem k tomu, co za hajzly je v týhle zemi není možné cokoliv kamkoliv zaslat. Není jisté, že člověk zvíře vyzvedne (nebo se nesplete adresa) a po 14ti dnech na poště je zvíře buď utrápené, nebo mrtvé, spíše obě dokupy. Pokud by byla přímo služba k zasílání živých zvířat, nebyl by problém, ale v systému jak je nastaven zvíře pošle jedině hovado, prase a dál to rozepisovat nebudu, nebo mi bloknou IP adresu.