Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasílání zvířat

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti se zasíláním zvířat nejrůznějšími způsoby?
Ptal jsem se několika chovatelů a Ti to údajně běžně praktikují. Bohužel k nejbližším chovatelům (želv) to mám celkem daleko a bez auta je to trošku problém. Zasílání mi, ale nepříjde moc vhodné, docela bych tvrdil že se jedná i o týrání. Vím, že je lepší vlastní navštěva chovu. Rád bych slyšel Vaše názory pokud s tím máte zkušenosti. Přemýšlím jak to pořádně vymyslet, aby to bylo co nejméně problémové, ale tím zasláním by to vyšlo nejlépe, pokud by to nebylo drastické pro zvířata, určitě bych trval na co nejkratší dopravě. Dokonce jsem někde četl, že se dají transportovat zasíláním jen nějaké druhy zvířat a želvy mezi nimi nebyli.
Děkuji za Vaše názory a zkušenosti.

loading...

Někdo to odsuzuje, já třeba ne.
Jeden pán mi poslal přes Českou poštu - obchodní balík - felsumy a ty dorazily v nejlepším pořádku hned ráno.
Jenže to bylo ještě teplé počasí.
V tuto dobu bych už neposlal snad ani cvrčky. Jelikož v noci skoro mrze, přes den taky, je to prostě na pytel.
Nebo se to dá taky poslat přes kurýra českých drah - ceník mají na stránkách a zvíře bude za pár hodin u tebe. Jenže se nesmí dozvědět, že je tam zvíře - to i česká pošta.
Jinak z kama si? Co nějaké burzy?

Jj toho počasí jsem se právě bál přes léto kdy ještě nejsou parna bych to byl ochotný akceptovat, aby nehrozilo přehřání zvířat. Teď je zima a z té mám úplně stejný strach. Jinak je to taková vesnička na jižní Moravě takže jenom Brno a chtěl bych malou skupinku Testudo Hermanni.

Vím, kde jsou Pavlovice. Jináč zajeď si na tu burzu. Nebo ještě zkus ten nový zverimex v Hustopečích - je to ten vedle jednoty na parkovišti. Mají tam chameleony, agamy, gekončíky a nějaké pavouky. Tak se zkus zeptat, jestli by ti když tak nesehnali želvu. Taková starší paní co tam pracuje je velmi vstřícná.

Jj to by bylo dobré řešení ale mě se jedná o skupinku 0,0,3-4 (jinak moc dobře vím kde je ten zverimex nedávno jsem tam byl) to přece jenom chci přímo od chovatele.O té burze jsem taky uvažoval, ale nevím jestli tam jezdí želvaři, na dotazy jestli jede někdo na teraburzu v Brně s želvama jsem žádný kladný odpovědi neviděl. Ten kurýr je jedna varianta, ale moc se mi do ní nechce. Potom by bylo nejlepší jak postupovat? Asi je hned nestrčit do vyhřátého terária. Všechno totiž jakmile by přišly by bylo 100% připraveno.

Asi takhle touhle roční dobou bych si asi nic poslat nenechal ono asi v jakoukoli roční dobu.Nejlepší je fakt si tam pro to osobně dojet.Já byl tedka tuto sobotu také pro háďě osobně.I když auto nemám tak jsem se vypravil s přítelkyní vlakem a udělali jsme si výlet.Můžu Ti dát radu co s sebou : vzal jsem takovou tu chladící/izolační tašku-vesměs tu lednici do auta jak tam do ní dáš ty zmrzlé destičky a ono to nákou dobu udrží chlad.Opačně to funguje také protože je to izolované polysterenem.Na dno jsem si doma ještě vyřízl do spodku destičku polysterenu jako izolaci od země protože v ruce to nejde celou dobu držet a zem je studená.Na to jsem položil takový ten hřejivý polštářek(ten jak se vždy po použití vyvaří ve voodě a je pět připraven k použití/ten chemický jak se aktivuje po vyjmutí z vakuované folie jsem nepoužíval protože ten žere kyslík-vzduch a to by nebylo v té zavřené nádobě to pravé)na ten polštářek lehce složený ručník-ten polštářek sám o sobě dost hřeje to by pro zvíře nebylo zrovna nejlepší na ručník hada v látkovém pytlíku a zbytek ručníku jsem na něj lehce položil.Doma jsem vyjmul hada z tašky a vložil do tera a zapnul topení -kámen,žárovka.Vodu jsem měl již natopenou na na 25stupňů.Po 6ti dnech jsem nezpozoroval žádné potíže a to jsem vezl hada,který je dosti háklivý na pokles teploty.
Snad Ti to aspoň krapet pomůže.Jak říkám není nad to si tam dojet osobně.

ja to delam jednoduseji :-) do klasicke polystyrenove krabice dam sklenici s teplou vodou a o teplo mam vystarano....samozrejme zavru poklopem. Zasilanim zelv kuryem mam dobre zkusenosti/ale jen starsi zelvy/ ale pro letosni prtata bych si radeji osobne zajela...nedavno jsem jela 100km do rychnova pro 4 marginatky a vyplatilo se,5 hodin jsme kecali o chovu,vse jsem videla a vyridila jeste veci,ketre jsem ani netusila...radim zajet...jelůa bych i 150km ...ale treba nekam jeto 300 zejo,tak to uz asi ne,uz jenom skrz deti..to by nebyl vylet ,ale muka...

Z tohodle vlákna se mi dělá špatně. Kdo není ochoten si dojet pro zvířata osobně, tak by si je ani neměl pořizovat. Chtěl jsem zvířata, které jsem chtěl, jel jsem 3000km západní evropou a ani jsem nemrkl okem, že by to mělo být jinak.
Podle toho přístupu chovatelů a (ne)ochoty něco obětovat pak vypadá následovná péče o zvířata. Bohužel 90%lidí vše přepočítává na peníze a podle toho to potom vypadá.

Když pomineme finance, je " k nezaplacení" :-) osobní návštěva u chovatele, prohlídka chovu a výměna informací o chovu zvířat.

...ani třeba 50km....

15-lety kluk by mohl byt gramotne i intelektualne na urovni zjisteni informaci o
autobusovem spojeni, nebo vlakovem.... Koupit si cestovni listek je uz jenom tresnicka na dortu;-). Kdyz by to byl pro nej neresitelny rebus, pak jeste treba nekolik let tvrde driny a odrikani a snad to pujde :-D

No pokud někdo umí číst tak by si měl přečíst celý příspěvek :) já jsem nikdy nezavrhnul osobní návštěvu, dokonce ji v příspěvku vyzvedávám. Toto vlákno je o možnosti zaslat zvířata jako krajní řešení (ale to by si to musel někdo celé přečíst). Chtěl jsem znát zkušenosti chovatelů s tímto způsobem dopravy. Myslím, že bych nebyl první kdo by to využil (zase neříkám, že to využiji) a podle toho co jsi zde napsal by si to někdo mohl vzít tak, že kdo si nechá poslat zvířata např. kurýrem se o zvířata dobře nestará. Zasílání jsem ani jednou nehájil. Bohužel život není vždycky jenom o to chtít a mít. Určitě namítneš jak je důležitá návštěva a je to o tom si vyjasnit priority apod. Tohle já všechno chápu a umím se podívat na Tvůj názor i opovrhování Tvýma očima, ale reakce je poněkud neadekvátní, pokud se na to i Ty nejsi schopen podívat z druhého úhlu. Jinak pokud už chceš polemizovat takhle tak vůbec 3000 km cesta pro ty zvířata musela být strašně fajn, tak jako to že celý život budou trávit v kleci což je proti jakýmkoliv instinktům. Tak jako podávání živé potravy zvířatům, potrava nemá možnost úniku. Vše je pro zvířata nepřirozené. Je to vždy něco za něco tak jako s tou dopravou. To by se mohlo říct, že kdo chce udělat pro zvířata maximum dá jim svobodu. Každá mince má 2 strany a vždy se musíš pro jednu rozhodnout, něco získáš něco ztratíš a potom budeš obhajovat svůj názor. Tady jsem si všiml, že někdy platí dvojnásob o aroganci, zkušenostech a dovednostech.

Tvůj příspěvek nikdo nezavrhuje, kdyby sis to četl i ty pozorně, věděl by jsi, že reaguji na příspěvek někoho jiného.

Nesouhlasím s tvým názorem. Nemám zapotřebí něco někomu vnucovat, nebo obhajovat.

kdo chce udělat pro zvířata maximum dá jim svobodu

Promiň,tohle mě pobavilo ;-):-)

No nevím pročpak? Nevím jak Tobě by se líbilo, žít v jedné místnosti celý život, kde dostáváš pravidelně krmení, pro které nemusíš udělat prakticky nic. Viděl jsi snad někdy v přírodě, žít zvířata v teráriích nebo oplocených výbězích? Proč když necháš otevřenou klec tak Ti zvířata utečou? Protože se tam mají nejlíp na světě a nehledají nic jiného? Tím že někomu nebo něčemu ohraničíš prostor působení nabourávaš jeho přirozené teritoriální schopnosti a možnosti výběru lokality působení. (pomiňme krabici se šváby)

Tak velká část zvířat žije jen na omezeném prostoru - dál by nechodila, kdyby nepotřebovala víc krmení a partnera - takže když maj dostatečné terárium, zas tak špatný to není.

Jinak ze svých zkušeností kurýra nedoporučuju - kdysi jsem si taky nechala poslat pár zvířat - došla živá, to je fakt, ale dneska už bych pro ně raději jela vlakem (taky nemám auto). Teď občas vyzvedávám cvrčky a i když jsou označeni jako hmyz, tak se dost často stane, že je pomačkaná krabice, proražené pletivo atd.

Taky si myslím, že by neměl být problém dojet kamkoliv pro 4 želvy - kdyby jedna nebo něco méně nákladnýho, ale zrovna tohle by bylo lepší vyřídit osobně - třeba bude chovatel ochoten želvy alespoň někam přiblížit.

Tak já bych k tomu řekl asi toto. Teoreticky byl ten kurýr v krajním případě ještě použitelný za slušného počasí (nevím jak je tomu dnes). Jinak posílat jakákoli zvířata poštou nebo jinou přepravní službou je naprostá zhovadilost. Protože jsem měl možnost nějaký čas pracovat v jedné přepravní společnosti, vím o čem mluvím. Ale prakticky bych neměl absolutně žádnou důvěru v "chovatele", který je ochoten svá zvířata jakýmkoli způsobem zasílat. Protože zde nemáte žádnou možnost výběru, je celkem jasné jak zvíře bude vypadat, a zase slušný chovatel kterému by se dalo důvěřovat svá zvířata poštou ani kurýrem posílat nebude.

Ono celé o čen tady mluvíš je tak trošku jinak.Ty mlušíš o tom,že kupuješ zvíře od cizího člověka.
Jenže jsou chovatelé,kamarádi a každý je z druhého konce republiky.Nabídne k odprodeji pár (1.1) zvířat.Potom nevidím problém,proč je od něj nenechat zaslat kurýrem.Mluvím o tom,ŽE ZASÍLÁNÍ KURÝREM JE BEZPEČNÉ.Mluvím z vlastní zkušenosti

Jasně, to je právě pro mě ten krajní případ, i když nevím jestli ještě ČD mají pro tuto službu klimatizované vagony. Ale pokud chovatele neznám a on má ve své inzerci tuto nabídku, dal bych od něj ruce pryč, i když by bylo v mých možnostech si pro zvíře zajet osobně. Stačí se podívat na faunu, jaká (j)elita to tam nabízí.

Samozřejmě v tomto máš naprostou pravdu a proto bych nešel do prodeje úplně na slepo. Chci aspoň obrázky, navíc i zkušenosti (to že mi ten člověk nabídl návštěvu je super a nabídku bych nejraději vzal - ale to už o něčem málo svědčí, nestydí se za podmínky ve kterých chová) nechová pouze jeden druh - to už taky o něčem svědčí, má pravidelné odchovy - další plus, dokumenty má údajně v pořádku - pokud už někdo je ochoten k registraci zvířat a nedělá to načerno je další plus, nemluvě o jeho 30 letých zkušenostech - která si člověk samozřejmě nemá moc možností ověřit pokud nemá malou detektivní kancelář

Rozhodně říkám ano.Já byl s kurýrem naprosto spokojený.V zimě měla paní krabičky v kanceláři,než přijel vlak a dala je do nej.
Přinesl jsem sebou už vyplněné papíry,paní je orazítkovala a já zaplati.Netrvalo to dýl než 5 minu.Horší byli začátky,kdy jsem vše vyplnoval na stanici a ve finále zjistil,že musím mít svoji složenku na dobírku:-D
Tad nám kurýra zrušili a máme po žížalkách.

No, ono už i s těmi bezobratlými dělají občas problémy a u nás jsem na nádraží narazil na protivnou babu, která má fobii z hmyzu a dělala děsný problémy. Což je docela naprd, když za půl hodiny jede jedinej spoj, kterým se to dá poslat. Posílám jako "orchideje" a říkám, že jsou tropické a potřebují teplo. To funguje skvěle a nikdo z toho nemá fobii. Kámoš zase posílá zvířata jako "sklo", má pak jistotu, že s tím balíkem nebude nikdo hrát fotbal.
Jinak ale mám jen dobré zkušenosti - posílám málo a sám většinou volím cestu dojet si pro zvířata. Ale zatím proběhlo vše v pohodě. Jednou jsem posílal v lednu mláďata lygodactylů - zájemce mě ukecal, a došla taky v pohodě.

Já zasílal roky,než nám tu zrušili zastávku.Posílal jsem celoročně za jakéhokoliv počasi.Ty řeči,že si dojedu pro zvíře kamkoliv jsou sice hezký,ale možná u chovatele,kterej si jede pro nějakej lepší kousek.Když si kluk u mě koupí gutáttu,tak si pro ni nepojede z Olomouce do Nepomuka.:-D

Když si kluk u mě koupí gutáttu,tak si pro ni nepojede z Olomouce do Nepomuka

Nekteri jo - pokud se jim prave ta tvoje libi natolik, ze pojedou (u me si byl pro hroznu - mixaka, kluk v doprovodu s otcem a jeli vlakem ze stredniho Slovenska)... Nebo se da domluvit prevzeti na nejake burze - dost chovatelu tam bud jezdi, nebo jim zvirata vezmou kamosi.
Jinak, u "beznych" druhu (tohle slovni spojeni nemam rad), ale vetsinou neni nutne jezdit pres pul statu - sezenes je na kazde burze, vetsim meste v okoli, atd...

Je jasný, že nejlepší je osobní odběr. O tom žádná. Ale rozhodně bych kurýra nezatracoval.Jsou situace kdy to i v tak malý zemi jakoje ta naše může bejt problém zkoordinovat osobně. Nechal jsem si poslat i jsem posílal hromadu zvířat a vždycky bez problémů. Letos na výslovnmý přání kupujícího jsem posílal malý carinaty poštou. A taky pohoda. Měl je druhej den doma naprosto v pořádku. Hodně záleží na tom jak se balík zabalí. V případě hadů to je úplná brnkačka. Nedovedu nějak pochopit co by na tom bylo neetickýho.
Několikrát jsem taky posílal zvířata na Moravu po lidech z TP (díky:-D), kdy stačilo předat si je u piva v prasečáku :-D. To je skoro jak kdyby si pro to kupující přijel osobně.

ne, rozhodně není!
Jednu dobu sem rozesílala hromady a hromady strašilek a vypozorovala sem:
Když donesete na poštu balík s nápisy jako "křehké" "touto stranou vzhůru" pojištěný se všemi "křehkými" příplatky, apod, tak akorát vždycky slečna/paní na přepážce se začala moc vyptávat, jako jestli to mám dobže zabezpečený, začala to předemnou (!!!) přetáčet na všechny strany, klepat s tím a když sem se ozvala, nezapomněla mě upozornit, že balík musí být zabalen tak, aby vydržel pád cca z metru a jestli to má zkusit.
Když sem donesla nijak neoznačený balík, nepojištěný, bez příplatků ... vždy ho normálně vzali, nezkoumali, v klidu (bez převracení, třepání a zkoumání) položila na hromadu a bylo. Ve výsledku mě (nebo kupujícího), vyšel balík levněji a bylo s ním hlavně zacházeno (před mýma očima) lépe, než s "křehkým". zkoušela jsem několik pošt, více pracovnic, více okének ... a všude je to stejné. A to ještě nevím, co se s balíky děje, když je nevidím (ještě že ty strašilky sou tak odolný).
Takže za mě doporučuju - žádný přípatky a křehké nápisy!

Ano, jde to (vyjma pár států), ale jen u některých leteckých společností. Je to ale dosti papírování(a ne zcela levného, hlavně veterina a očkování), pokud poletí sám a navíc mimo EU, je to dlouhý ceremoniál starostí na 2měsíce dopředu. Kontaktuj letecké dopravce, které se ti hodí a uvidíš co ti nabídnou.

Ked som riesila dovoz korytnaciek z CR, tak po jednu som si isla osobne, dajake 3 hodky v aute len cesta tam, ale dalsiu som si nechala poslat vlakom. Nebola to otazka penazi za benzin, auta mam k dispozicii dve, len vodicak chyba a nemohla som v tak kratkom casovom useku ziadat od priatela, aby siel zo SVK na opacnu stranu CR skoro az k Nemecku kvoli jednej korytnacke ... a ani nam to vtedy casovo nesedelo, ze by sme si mohli urobit vylet. Korytnacka to v poho prezila a cesta jej nijako neublizila. Posielanie postou/vlakom/busom povazujem za posledne riesenie.

Takovejch firem je tu už víc, akorát by si lidi museli asi připlatit a to po národu, vedle kterýho jsou skotové v podstatě rozdavační blázni nemůžeš chtít :-D.
Co se týče posílání obratlovců kurýrem nebo dokonce poštou, považuju to za prasečinu I. kategorie aneb 3N - nelegální, neetické, nerespektovatelné ;-). Sám jsem s kamarádem rozbaloval před mnoha lety mrtvý leguány z jednoho takovýho balíku. Samozřejmě je to jenom můj názor. Kdo není ochoten si pro zvíře dojet, ať nic nechová. V tak malý zemi jako je ta naše nemůže být pro nikoho problém dojet kamkoliv.

Tak tohle bych nepodepsal v žádném případě.!!!
Vidím jediný důvod proč neposílat kurýrem a to je,že je to nelegální.Jinak je to bezpečné a o etické stránce se nebudu vůbec bavit.Když zodpovědný chovatel zvíře správně zabalí,není vůbec problém.Zvíře bez problémů vydrží 8 hodinovou cestu v balíku z jedné strany republiky na druhou.

Meldo - mam par kamosu co maj rodice na zeleznici (pripadne poste a PPL) + me zkusenosti z brigady... Kdybys videl co vsecko se deje se zasilkou - jak se o ni "pecuje", mozna by sis to jeste promyslel... No a jak si sam psal - je to nelegalni = na krabici tim padem nemuze byt napsano, ze je uvnitr neco ziveho a tak se s tim i zachazi - watch...

Za me - osobni odber je nej... A jak psal Mike - CR neni Rusko ani USA, ze to bylo par tisic km na druhou stranu republiky... Vlaky jezdi, busy taky a v nejhorsim se da ukecat rodice/znameho na odvoz... Pokud neni clovek ochotnej tohle, tak moc neverim v jeho ochotu investovat do jinych veci (ale to uz opakuju, co bylo napsano)...

Tak jasně, ono se mi to řiká, když si vozím zadek v auťáku, ale do těch 100km (i s cestou zpátky) bych to na kole ještě dal - po Hradecku nebo třeba Třeboňsku :-D. Jasně, že jezdit si teď pro zvíře na kole asi nemá smysl... leda si dát na záda ještě autobaterku + 12V topnej kamen do batohu - všechno jde, když se chce :-D. Já třeba bych našeho starýho fichtla (kolo co čoudí) na takovou akci pučil zcela zdarma :-D, ale děda ho prodal sousedovi za 2kč (s tím, že když se do roka posewe, korunu mu vrátí) :-D

Ja by som povedal, ze zalezi o jake zviera sa jedna. U pavukov a podobnej havede nieje posta problem (ak nieje prilis zima, alebo naopak horuco).
Busom som uz toho posielal (alebo dostal) celkom dost a vzdy 100% spokojnost. Uplne bez problemov. Vodicovy staci dat par korun a povedat, nech to necha u seba (v zime je v bude teplo, v lete ma uz vescina dialkovych busov klimu, takze tam zase nieje horuco). Vzdy vsetko dorazilo ok.
Vlak, to uz je nieco ine. Ako tu uz padlo, neviem kolko ludi vytapa vagon z balikmi :-D par krat mi sice prisli gekony na krmenie vlakom, ale ja osobne som vlakom este nikdy nic neposielal.

A posielanie inych zvierat (zaby, hady ,jasterice.....) postou. TO je ku.va svinstvo. Nechapem, jak niekoho moze nieco take napadnut...

Inak ako pise Black. Osobne prevzatie je samozrejme naj. Celkom dost chodim po burzach a cestujem, takze to nieje vecsinou ziadne velky problem....

Mě osobně přišlo zvířat už několik desítek (převážně hmyz), ale také obratlovci a to vše přes českou poštu (dříve obchodním balíkem, dnes balíkem do ruky, či expresem). Stejně tak jsem mnoho zvířat odeslala. Zvířata vždy přišla v naprostém pořádku, jak ke mě, tak těm co jsem odesílala. Také si pro zvířata ráda dojedu osobně k chovateli, případně na burzu. Ale za mě má posílání zvířat palec nahoru. Ale samozřejmě někteří tak dobré zkušenosti nemají. Já mám alespoň jistotu, že náš pošťák co u nás ve městě rozváží, se chová k balíkům profesionálně a s úctou. Většinou balík vyndá přede mnou, má je tam hezky vyskládané a seřazené. Navíc, že jsme malé město, a jezdí k nám často, tak už ví, že mi chodí zvířata, tak mi ho vždycky předá co nejopatrněji, jako by to bylo mimino. Ale to záleží i na přístupu pošťáků k balíkům. Někteří jsou opravdu hovada.

Takže nakonec bych řekla, ano posílat, ale jen některá zvířata. Například tu želvu bych neriskla, leda by byla opravdu skvěle zabalená, aby se jí nic nestalo. Hmyz přes léto bez problémů, stejně tak i někteří obratlovci. Ale vždy jen službou, která zaručuje dodání do 24h, nebo kurýr českých drah. Co nedoporučuji je zásilková služba ppl. Přišly mě od ní dva balíky (naštěstí ne zvířata) vždy s ohromným zpožděním i několik dní a jeden balík byl pomačkaný a věci v něm rozflákané. A pošťák z ppl co to dovezl se k balíkům pokaždé choval jak hovado...

Vzhledem k tomu, co za hajzly je v týhle zemi není možné cokoliv kamkoliv zaslat. Není jisté, že člověk zvíře vyzvedne (nebo se nesplete adresa) a po 14ti dnech na poště je zvíře buď utrápené, nebo mrtvé, spíše obě dokupy. Pokud by byla přímo služba k zasílání živých zvířat, nebyl by problém, ale v systému jak je nastaven zvíře pošle jedině hovado, prase a dál to rozepisovat nebudu, nebo mi bloknou IP adresu.