Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rieppeleon brevicaudatus - premnoženie

Zdravím, mám menší problém s týmto druhom, pred cca 5-6 mesiacmi som si zaobstaral skupinku (1,3) rieppeleonov z odchytu. V tej dobe išlo o dospelého samca, dve dospelé samice a jednu ešte nie dospelú samicu. Po čase aj posledná samica dospela a všetky tri pravidelne kladú veľký počet vajíčok (3-10ks/znáška) rôzne po teráriu. Teraz som v situácii, že mám doma 4 dospelé, 19 mladých (pôvodne 25), 14 vajíčok v krabičkách mimo terária a boh vie koľko vajíčok je zahrabaných všade možne po teráriu. Naposledy som náhodne prehrabal jeden z kvetináčov v teráriu a našiel som 9 vajec v troch veľkostiach. Je možné aspoň nejak dočasne zastaviť kladenie vajec u tohto druhu? Za rady a prípadné pripomienky vopred ďakujem.

loading...

Nemůžu si pomoct, ale na té fotce to nevypadá jako vlhká rašelina, ale spíš jako rašliniště :-D - jen komentář, nekritizuju. Fotky občas zkreslují, hlavně blesk, ale... No, když se jim daří.

Vyhazovat vejce nemá smysl, oddělit samce také ne. Hlavně při tomhle záběru budou samice za rok či nejvejš dva mrtvé, prostě se utahaj.

Oddelit samca. Ale je tu moznost neoplodnenych znasok, co ma tiez svoje rizika.
Spravit im nevhodne podmienky (trochu drasticke riesenie).
Alebo proste vajicka neodinkubovat (prehrabat substrat a vyhodit).
Ale mylism, ze predavat odchovy by tiez asopn ako tak slo, pripadne moje hady by sa nestazovali;-) Odkial ste?

Ty bys taky všechno hned zkrmil :-D. Mě by jich bylo líto. Pro tyhle chameleonky mám celkem slabost :-). Navíc jsou tak mrňavý, že pro ahaetully bys jich potřeboval pytel. Myslím, že je nebude problém prodat. Všude se píše jak se krásně množej, ale na burzách člověk naráží stejně převážně jen na importy...

4 nohy a chvost a je to krmivo :-D (ak to nieje cicavec, aj ked aj to:-D).
Ako luto aj hej, ale to mi felzum bolo tiez:-D(aj ked boli pokrivene), ale hady su na prvom mieste.
S importami mas pravdu, ale to na mojom postoji nic nemeni:-D
Ak by si mal zaujem, mozeme sa nejako dohodnut, 17.11. idem na Slovensko, tak by sa to nejako dalo poriesit...

 Navíc jsou tak mrňavý, že pro ahaetully bys jich potřeboval pytel.

Ale tiez nemam este tak velke hady:-D

ja som ich na Slovensku nikde nevedel zohnať, nakoniec sa našiel import dospelých. nechápem prečo je tomu tak keď s odchovom okrem veľkého množstva krpatého krmiva nie je vôbec problém. a predávať som skúšal aj skúšam ale ak sa aj niekto nájde tak buď chce zostavenú skupinu s určeným pohlavím alebo jedného krpca a aj to na druhý koniec republiky...

ahoj Johny,nemáš náhodou chovnú skupinku odo mna?Stretli sme sa v lete v Trnave.Co sa týka množenia,tak množ,množ,vždy ich predáš.No a na skrmovanie by ich bolo úplne škoda!!!V pohode si zapýtaj minimálne tolko,kolko si dal za dospelé.Vývoz z Tanzánie je momentálne stopnutý,tak nebudeš mat zdravé kusy absolutne žiadny problém predat na chov,nie za pár šupiek na skrmovanie.Nech sa ti darí.Milan